سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کشف وسایل الکترونیکی قاچاق در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف وسایل الکترونیکی قاچاق در کرمانشاه

فرمانده انتظامی کرمانشاه از کشف وسایل الکترونیکی قاچاق به ارزش بیش از 450 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ رضا شیرزادی گفت: با برنامه ریزی هدفمند پلیس در برخورد با قاچاق کالا، اکیپ گشت پاسگاه کوزران حین گشت زنی به یک دستگاه خودروی زانتیا نوک مدادی به دلیل سرعت حادثه ساز دستور توقف دادند، اما بی توجهی راننده به ایست مأموران موجب شد که خودرو تحت تعقیب قرار بگیرد.

وی افزود: پس از دقایقی تعقیب و گریز در جاده کوزران متهم کنترل خودرو را از دست داد و از جاده اصلی منحرف و متوقف شد، لذا در بررسی از خودرو بیش از 450 میلیون ریال اقلام و وسایل الکترونیکی قاچاق کشف و به مقر انتظامی منتقل شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خاطرنشان کرد: اقدامات پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم که با توجه به پوشش جنگلی منطقه متواری شده است، به صورت ویژه در دستور کار پلیس این شهرستان قرار دارد.

دستگیری سارق مسلح در کمتر از 12 ساعت در کرمانشاه فرمانده انتظامی کرمانشاه از دستگیری سارق مسلح در مدت کمتر از 12 ساعت در این شهرستان خبر داد.. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ رضا شیرزادی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد سرقت مسلحانه از یک منزل مسکونی در شهرک دولت آباد، با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع بلافاصله اکیپی ویژه از ماموران کلانتری 25 دولت آباد جهت بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود: در مراجعه مأموران به محل، خانمی میانسال بیان کرد فردی نقابدار با تهدید اسلحه کلت به زور وارد منزل شده و جواهرات وی را به سرقت برده است، لذا کار اطلاعاتی و شناسایی مجرم به صورت ویژه در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ شیرزادی تصریح کرد: تلاش بی وقفه و رصد اطلاعاتی ماموران در کمتر از 12 ساعت منجر به شناسایی فردی میانسال شد که احتمال می رفت مجرم مورد نظر باشد که در همین راستا پس از اخذ مجوز قضائی، پلیس این شهرستان در یک عملیات ضربتی موفق شد وی را در منزل شخص اش دستگیر کند.

وی با اشاره به اینکه متهم از آشنایان مالباخته بوده خاطرنشان کرد: اموال مسروقه نیز کشف و به مالباخته تحویل داده شد، همچنین متهم پس از بازجویی های فنی و تخصصی جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا منتقل شد.

دستگیری باند سارقان منازل شهروندان خراسانی در کرمانشاه رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارقانی که از سال 93 به اتهام سرقت منزل تحت تعقیب پلیس آگاهی شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی بودند، در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ محمدرضا امیری گفت: در پی وقوع یک مورد سرقت منزل در سطح شهر کرمانشاه و ارجاع پرونده آن به پایگاه غرب پلیس آگاهی، تلاش جهت شناسایی عامل یا عاملان اینگونه سرقت ها در دستور کار تیمی مجرب از کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طی تحقیقات عوامل پلیس آگاهی مشخص شد که دو نفر از سارقان سابقه دار با یک دستگاه خودروی سمند پلاک مخدوش اقدام به سرقت منازل شهروندان کرمانشاهی می کنند، لذا با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات منسجم پس از اطمینان از حضور متهمان در مخفیگاهشان، جهت دستگیری آنها وارد عمل شدند و متهمان دستگیر شده برای ادامه تحقیقات به مقر پلیس آگاهی انتقال یافتند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان در بازجویی های فنی و با استفاده از اصول علمی و پلیسی به چهار مورد سرقت منزل و دو مورد سایر سرقت ها در سطح شهر کرمانشاه اعتراف کردند.

سرهنگ امیری با اشاره به اینکه سارقان دستگیر شده از سال 93 به اتهام سرقت منزل تحت تعقیب پلیس آگاهی شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی بودند، افزود: در بازرسی از مخفیگاه آنان بخشی از اموال مسروقه شناسایی و به مالباختگان تحویل داده شد.

وی خاطرنشان کرد: متهمان به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار صادره روانه زندان مرکزی کرمانشاه شدند، همچنین یک دستگاه خودور نیز در این زمینه توقیف شد.