جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

کشف پیکر شهید دفاع مقدس در منطقه مرزی نفت شهر - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف پیکر شهید دفاع مقدس در منطقه مرزی نفت شهر

کشف پیکر شهید دفاع مقدس در منطقه مرزی نفت شهر

فرمانده انتظامی شهرستان قصرشیرین از کشف پیکر مطهر یک شهید دوران دفاع مقدس در منطقه نفت شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ عنایت فلاحی گفت: در پی تماس تلفنی یکی از عشایر مستقر در منطقه نفت شهر با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر مشاهده چندین تکه لباس نظامی و چند قطعه استخوان، بلافاصله عوامل انتظامی به محل اعزام شدند.

وی افزود: ماموران انتظامی پس از حضور در محل و تأیید خبر، ضمن دعوت از یگان تفحص سپاه پاسداران و گروه مین زدایی سومار، نسبت به جمع آوری استخوان های این شهید والامقام و وسایل همراه وی از جمله مقداری فشنگ اسلحه ژ3 و یک جعبه حاوی فیلترهای شیمیایی، میکروبی، رادیو اکتیو که در داخل خاک مدفون شده بود، اقدام کردند.

فرمانده انتظامی قصرشیرین با بیان اینکه پیکر مطهر این شهید برای شناسایی به عوامل سپاه پاسداران تقدیم شده است، اظهار داشت: بررسی های اولیه نشان می دهد که پیکر کشف شده، مربوط به شهدای جنگ تحمیلی است، که به رغم تلاش های ماموران و گسترش دامنه تفتیش و تفحص هیچگونه مدرکی اعم از پلاک یا نوشته ای در جهت شناسایی و مشخصات سجلی شهید کشف نشده است.

سرهنگ فلاحی خاطرنشان ساخت: پس از گذشت چند دهه از جنگ تحمیلی، استان مرزی کرمانشاه هنوز هم معطر به عطر شهدا است و صدای انفجار مین های به جا مانده از هشت سال دفاع تن به تن، یاد و خاطره رشادت های غیورمردان کشور را تداعی می کند.