سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کشف کارگاه مواد آرایشی غیراستاندارد در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف کارگاه مواد آرایشی غیراستاندارد در استان کرمانشاه

کارگاه مواد آرایشی غیراستاندارد در استان کرمانشاه کشف شد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد که یک کارگاه غیرقانونی تولیدکننده مواد آرایشی غیراستاندارد در استان کشف و توقیف شد.

  دکتر امید عبدی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: این کارگاه که در یکی از مناطق مرزی استان فعالیت می کرد به ساخت کرم های آرایشی و شامپوهای تقویت کننده مو می پرداخت.

وی افزود: کسانی که این کارگاه را راه انداخته بودند علاوه بر فرستادن محصولات خود به داخل بازار ایران بخشی از آن را به کشورهای همسایه صادر می کردند. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه محصولاتی که توسط این کارگاه تولید می شدند شامل کرم 'الوه' و شامپوی تقویت کننده موی 'سوبارو' هستند، گفت: از مردم می خواهیم که این محصولات را در بازار خریداری نکنند و در صورت مشاهده به معاونت غذا و دارو اطلاع دهند تا جمع آوری شود.

عبدی عنوان کرد: این کارگاه با کمک نیروهای انتظامی و گشت های نامحسوس کشف شد و افراد متخلف پس از دستگیری در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند. وی از مردم خواست که در خرید کالاهای سلامت محور به برچسب های اطمینان دقت و از خرید محصولات بدون شناسه اجتناب کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: مواد آرایشی و بهداشتی که در بازار عرضه می شوند باید حتما مراحل لازم تایید را در وزارت بهداشت طی کنند. عبدی توصیه کرد: مردم باید برای حفظ سلامت خود مواد آرایشی و بهداشتی مورد نیاز را از داروخانه ها و یا مراکز تایید شده تهیه کنند.

به گفته وی، فروشگاه هایی که مجوزهای لازم برای توزیع مواد بهداشتی را اخذ نکرده باشند، مجاز به عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی نیستند و با آنها برخورد می شود.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: مراکز توزیع لوازم آرایشی و بهداشتی باید مجوزهای خود برای توزیع این اقلام را در معرض دید عموم قرار دهند تا مردم با خیال راحت از آنان خرید کنند.