جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

کشف یک و نیم میلیارد ریال کالای قاچاق در پاوه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف یک و نیم میلیارد ریال کالای قاچاق در پاوه

جانشین فرماندهی انتظامی استان از کشف 34 دستگاه تلویزیون قاچاق به ارزش یک و نیم میلیارد ریال در شهرستان مرزی پاوه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "علیرضا مرزبانی" با اعلام این خبر گفت: با رصد مجرمان سابقه دار و کشف یک و نیم میلیارد ریال کالای قاچاق در پاوهانجام اقدامات اطلاعاتی یک محموله کالای قاچاق که از مرزهای غربی کشور بارگیری شده بود، شناسایی شد و رسیدگی به موضوع در دستور کار عوامل انتظامی شهرستان پاوه قرار گرفت.

وی افزود: با هماهنگی مقام قضائی اکیپی از مأموران انتظامی شهرستان به محور تردد محموله قاچاق اعزام شدند و پس از چند ساعت کنترل نامحسوس، خودروی حامل کالای قاچاق را حوالی روستای شمشیر مشاهده و در یک اقدام ضربتی متوقف کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: طی بازرسی از خودروی تویوتا لندکروز قاچاقچیان، 34 دستگاه تلویزیون قاچاق کشف شد که بر اساس نظر کارشناسان ارزش محموله یک و نیم میلیارد ریال برآورد شده است.

سرهنگ مرزبانی تصریح کرد: سه جوان 22، 29 و 35 ساله که پیش از این نیز سابقه حمل کالای قاچاق داشتند، در ارتباط با این محموله دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه به واسطه مرز طولانی با کشور عراق، این منطقه را به گذرگاهی پرسود برای قاچاقچیان کالا تبدیل کرده است اما نیروی انتظامی در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حمایت از تولیدات ملی، با استفاده از نیروی انسانی و تجهیزات موجود معابر فرعی و اصلی استان را برای مجرمان این عرصه نا امن کرده است به طوری که در سال جاری بالغ بر 400 میلیارد ریال کالا از قاچاقچیان کشف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان متذکر شد: متأسفانه فرصت طلبی برخی افراد و اقدام به قاچاق کالاهای پرمصرف اما بی کیفیت، تأمین معاش را برای جوانان این استان سخت کرده است تا جایی که برخی از آنان دست به سرقت می زنند و برای فراموش کردن عواقب راهی که در آن قدم گذاشته اند، خود را گرفتار حباب های شیشه ای می کنند.

سرهنگ مرزبانی از خانواده های ایرانی خواست برای حفظ سلامت فرزندان خود با نخریدن کالای قاچاق، به تولیدکنندگان داخلی کالاهای مرغوب و با کیفیت نیز کمک کنند تا آمار بیکاری و به دنبال آن وقوع جرایم کاهش یابد.