جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

کشف ۴ هزار مورد تخلف از واحدهای صنفی در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف ۴ هزار مورد تخلف از واحدهای صنفی در استان کرمانشاه

کشف ۴ هزار مورد تخلف از واحدهای صنفی در استان کرمانشاه

معاون بازرسی صنعت، معدن، تجارت استان کرمانشاه از کشف ۴۰۳۲ تخلف از واحدهای صنفی استان کرمانشاه طی ۶ ماهه امسال خبر داد.

عباس سجادی راد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آمار تخلفات رخ داده از سوی واحدهای صنفی در استان کرمانشاه طی ۶ ماهه سپری از سال ۹۵ گفت: از ابتدای امسال تا پایان ۶ ماهه تعداد ۲ هزار و ۵۲۱ مورد تخلف به ستاد خبری ۱۲۴ اعلام شده است.

وی افزود: در این مدت ۹۹ هزار و ۵۹۷ بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شده که طی آن ۳ هزار ۴۶۷ مورد پرونده نیز تشکیل شده است. معاون بازرسی صنعت، معدن، تجارت استان کرمانشاه، میزان تخلفات کشف شده از واحدهای صنفی طی این مدت را ۴ هزار ۳۲ مورد اعلام کرد و گفت: هم چنین ۸۲ مورد پرونده قاچاق نیز در این مدت تشکیل شده است.

وی تعداد گشت های مشترک این سازمان با سایر واحدهای نظارتی استان را در مدت مذکور، ۷۷۹ مورد عنوان کرد. سجادی راد هم چنین از تشکیل ۸ جلسه کمیته کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر شفاف سازی گردش کالا نیز در این مدت خبرداد.

وی بیشترین تخلفات را مربوط به تخلفات گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم رعایت موازین بهداشتی دانست و گفت: شهرستان کرمانشاه نیز از نظر تعداد تخلفات، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

معاون بازرسی صنعت، معدن، تجارت استان کرمانشاه هم چنین از افزایش تعداد کشفیات قاچاق کالا طی شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبرداد و گفت: امسال ۸ پرونده قاچاق بیشتر نسبت به سال قبل تشکیل شده که نشان از افزایش نظارت و برخورد در این زمینه است.