رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

کشف 19 هزار لیتر سوخت قاچاق در سرپل ذهاب - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 19 هزار لیتر سوخت قاچاق در سرپل ذهاب

کشف 19 هزار لیترسوخت قاچاق در سرپل ذهاب

معاون فرماندار سرپل ذهاب گفت: امسال 19 هزار و 600 لیتر (گازوییل) سوخت قاچاق از قاچاقچیان در مبادی مرزی این شهرستان کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا اردشیر حیدری روز پنجشنبه در جلسه ستاد سوخت سرپل ذهاب افزود: در نیمه نخست امسال همچنین شش هزار و 900 لیتر نفت سفید قاچاق از عرضه کنندگان مواد سوختی قاچاق کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از کاهش چشمگیری برخوردار بوده است.

وی گفت: مدیریت صحیح توزیع و مصرف بهینه سوخت، شناسایی دقیق مصرف کنندگان نفت سفید در شهر و روستا، شناسایی نقاط توزیع خارج از شبکه و قاچاق سوخت نفتی و برخورد با آنها و همچنین کنترل مرزها و گلوگاه ها توسط نیروهای امنیتی و انتظامی از جمله نکات حایز اهمیت در پیشگیری از قاچاق سوخت بوده است.
معاون فرماندار سرپل ذهاب خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با قاچاق سوخت همکاری نهادها و دستگاههای مرتبط با موضوع سوخت و فرآورده های نفتی، شناسایی دقیق مصرف کنندگان سوخت نفت سفید در شهر و روستا و همچنین قطع سهمیه افرادی که در سطح شهر و روستا از گاز برخوردارند توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی از جمله نکات مهم و اساسی بوده است.
ارسال لیست خانوارهای فاقد گاز در روستاهای گاز کشی شده برای تامین سوخت نفت سفید مورد نیاز فصل سرما توسط بخشداریها و دهیاران، ممانعت نیروی انتظامی از ورود خودروهای توزیع کننده سوخت به دهستانها، تامین سوخت مورد نیاز ماشین آلات کشاورزی و کارخانه های ذرت خشک کنی به منظور هماهنگی لازم بین دستگاه های مرتبط و اعلام قیمت مصوب هر لیتر نفت سفید به فروشندگان و مردم از سوی اداره تعاون روستایی و بخشداریها از مصوبات این جلسه بود.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از 85 هزار نفر جمعیت و 15 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.