رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

کشف 20 تن "برنج" قاچاق در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 20 تن "برنج" قاچاق در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: ماموران پلیس راه کرمانشاه- خسروی حین کنترل بارنامه ناوگان حمل و نقل باری توانستند 20 تن برنج قاچاق را از یک کامیون کشنده دانگ فنگ کشف کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌اللهی اظهار کرد: راننده یک دستگاه کامیون دانگ فنگ که 20 تن برنج را از مبدأ خوزستان بارگیری کرده بود، حین بررسی مدارک خود و محموله توسط گشت پلیس راه نتوانست بارنامه معتبر محموله را ارائه دهد.

وی افزود: راننده با پرداخت رشوه قصد فریب ماموران را داشت اما همین اقدام وی سرآغازی برای بررسی موضوع که فراتر از یک تخلف رانندگی بود، گردید و در نتیجه آن قاچاق بودن محموله احراز و راننده به همراه کالای مکشوفه تحویل مراجع ذیربط شد.

مقام ارشد انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ارزش این محموله بیش از یک میلیارد ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: کنترل بارنامه خودروهای باری یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های نظارت بر حمل و نقل و جابجایی بار در محورهای جاده‌ای است که به صورت مداوم توسط پلیس راه انجام می‌شود. امان‌اللهی ادامه داد: در این میان بارنامه نشان می‌دهد حمل و جابجایی بار قانونی بوده و فرستنده، گیرنده و حمل کننده آن مشخص می‌شود، لذا به عوامل پلیس را تأکید شده است که در خصوص بارهای فاقد بارنامه حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی ضمن تشکر از مامورانی که با رد رشوه و صحت عمل خود این محموله قاچاق را کشف و گزارش کردند، یادآور شد: در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی، ماموران پلیس راه استان می‌توانند در عرصه حمل و جابجایی بارهای قاچاق از طریق راه‌های زمینی، حامی تولید داخلی باشند و به همین منظور آموزش‌های ویژه‌ای نیز دریافت کرده‌اند.