سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کشف 38 قطعه کبک و هشت سهره طلایی از متخلفان در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 38 قطعه کبک و هشت سهره طلایی از متخلفان در کنگاور

کشف 38 قطعه کبک و هشت سهره طلایی از متخلفان درکنگاور

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کنگاور گفت: طی یک ماه گذشته 38 قطعه کبک و هشت قطعه سهره طلایی از شکارچیان متخلف در این شهرستان کشف شد.

مهرداد شهبازی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تعداد پرنده زینتی از 14 متخلف که اقدام به نگهداری و خرید و فروش غیرمجاز پرندگان می کردند، کشف و ضبط شد.

وی اظهار کرد: با پی گیری های مداوم محیط بانان این شهرستان و هماهنگی مقام قضایی این 14 متخلف شناسایی و دستگیر و برای رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

وی اضافه کرد: این پرندگان پس از کشف و ضبط از متخلفان در یکی از زیستگاه های این منطقه رها سازی شدند.

وی افزود: از این متخلفان 11 قبضه اسلحه ساچمه زنی مجاز و غیرمجاز و تعداد زیادی فشنگ و مقادیری آلات و ادوات شکار کشف شد و در خصوص زیان های وارده به محیط زیست نیز تاکنون 32 میلیون ریال از متخلفان شکار اخذ و مبلغ 50 میلیون ریال دیگر نیز در مراجع قضایی در حال پیگیری است.

شهبازی اضافه کرد: زنده گیری، صید و خرید و فروش و حمل و نقل قاچاق انواع جانوران از جمله پرندگان ممنوع است و با افراد متخلف و سودجو طبق قانون برخورد می شود.

کوه امروله از رشته کوه های زاگرس با بیش از سه هزار متر ارتفاع است که حد فاصل شهرستان های کنگاور، صحنه و سنقر قرار داشته و یکی از بلندترین قله های استان کرمانشاه است.

از گونه های جانوری این منطقه می توان به پلنگ، سیاه گوش، گربه وحشی، شغال، روباه، کفتار، کمرکولی، عقاب طلایی، دلیجه، کبک، چکچک پشت سفید و آگامای قفقازی نام برد

شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 85 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی محسوب می شود.