جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کشف 44 تن خرمای قاچاق در قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 44 تن خرمای قاچاق در قصرشیرین

کشف خرمای قاچاق

رییس پلیس قصرشیرین از کشف یک محموله قاچاق 44 تنی خرمای خارجی با برند خرمای صادراتی ایران در این شهرستان خبر داد.

 
سرهنگ حسین براری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر ورود مقادیر زیادی خرمای خارجی در بسته بندی با آرم و نشان خرمای ایرانی، موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس اطلاعات شهرستان قصرشیرین قرار گرفت.


وی اظهار کرد: پس از بررسی های لازم در این راستا دو دوستگاه خودروی تریلرهر یک حامل محموله 22 تنی خرما در مجموع با 44 تن خرمای خارجی با برند خرمای صادراتی ایران توقیف شدند.

سرهنگ براری گفت: رانندگان خودروهای توقیفی اعلام داشتند خرمای تریلرها را از یک دستگاه تریلر خارجی بارگیری کرده و قصد انتقال آن را به شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی دارند.

فرمانده انتظامی قصرشیرین ارزش این محموله خرمای قاچاق را یک میلیارد و 760 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این پرونده با هماهنگی دستگاه قضایی در حال رسیدگی است.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد که دارای 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق است که در امتداد این مرزهای طولانی دو مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی قرار دارد که مرز رسمی پرویزخان هم مرز با بخش کردی و اقلیم کردستان و مرز خسروی هم مرز با حوزه عربی و حکومت مرکزی کشورعراق است.