سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

کفش کتانی - نمایش محتوای صدا

 

 

کفش کتانی

Loading the player...

دوران جوانی، ارزنده ترین دوران زندگی است. این هنگام، دوران درخشندگی و بالندگی است. جوانان، سرمایه های عظیم هر کشورند و رشد و تعالی هر جامعه، به نیروی جوان آن بستگی دارد. از این رو، این قشر ارزشمند جامعه، همواره مورد توجه بزرگان دین و اندیشمندان جهان بوده اند. وجود جوانان، سرشار از پاکی، صداقت و جوان مردی است. آن ها نیازها و مشکلات متعددی دارند که تشخیص درست این آسیب ها و نیازها و پاسخ صحیح به آن ها توسط عوامل تاثیرگذار در امر تربیتِ جوانان، نقش بسیار موثری در راه رشد و تعالی آنان خواهد داشت. بزرگ ترین سرمایه هر کشور، نیروی انسانی آن است که مهم ترین بخش آن را در نسل جوان می توان یافت. گردش چرخ های عظیم صنایع سنگین، استخراج ذخایر طبیعی در اعماق معادن، عمران و آبادی و دفاع از مرزها و حفظ استقلال و امنیت کشور، و نیز پرداختن به مسائل گوناگون هنری، آموزشی و تعلیم و تربیت، با دست توانا و قدرتمند جوانان انجام می گیرد که در همه کشورها، آثار پرارج فعالیت آنان در تمامی مظاهر زندگی آشکار است و نیروی خستگی ناپذیر نسل جوان، مایه امیدواری تمام ملت هاست.

جوان خود را در مقابل انبوهی از نیازمندی ها و تمایلات می بیند. نیاز به آزادی و استقلال طلبی، نیاز به ابراز وجود و بودن، نیاز به یافتن الگویی مناسب و داشتن هدفی خوب و متعالی در زندگی و سرانجام، نیاز به امنیت اجتماعی و داشتن محیطی آرام و همراه با حمایت های همه جانبه و بسیاری دیگر از نیازها، حکایت از معنا و مفهوم خاص خود در وجود جوان دارد. نکته این جاست که شناخت درست و جهت دهی صحیح به این نیازها، موجبات رشد و تکامل جوانان را درعرصه های مختلف زندگی فراهم می آورد.از قدرت و توان جوان باید برای رشد او و جامعه اش بهره گرفت و او را به صورت یك نیروی مذهبی درآورد، زیرا در چنین صورتی است كه او می تواند نقش بسیار مهمی را در جامعه ایفا كند. مربی می تواند چون باغبانی باشد كه از وجود جوانان منظره هایی بسیار زیبا برای جامعه اش بسازد، آنها را بپروراند و رشد دهد.

دوران جوانی به عنوان مهمترین بخش زندگی هر فردمستلزم داشتن فضایی با نشاط وتوام با امید وحداقل مشکل است.از انجا که قشر جوان بخش عظیمی از جمعیت استان رو تشکیل میده مخاطبان جوان رادیو به دقت در کانون توجه قرار دارند وتلاش شده تا حرف دل جوانان هم استانی ومسایل آنها به شیوه ایی جذاب در کفش کتانی عنوان می شود . برنامه کفش کتانی از شنبه تا چهارشنبه به مدت 45 دقیقه از ساعت 16:15 تا 17:00 از آوای مهر و دوستی رادیو کرمانشاه تقدیم شنوندگان جوان خود می گردد .

تاریخ تولید: زمستان 95

 تهیه کننده و نویسنده : احسان مرادی

گویندگان : رویا صنعتی ، اکرم افخمی

صدابردار : حمید چقاکبودی