رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

کلاس ‌اولی‌های متقاضی جهش تحصیلی به آموزش و پرورش مراجعه کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاس ‌اولی‌های متقاضی جهش تحصیلی به آموزش و پرورش مراجعه کنند

کلاس ‌اولی‌های متقاضی جهش تحصیلی به آموزش و پرورش مراجعه کنند

معاون آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه گفت: امسال 320 دانش‌آموز کرمانشاهی متقاضی جهشی درس خواندن شدند.

مسلم امیری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، افزود: بر اساس بررسی‌ و سنجش‌های انجام شده 193 نفر از این دانش‌آموزان صلاحیت هوشی لازم برای جهش تحصیلی را کسب کرده‌اند.

امیری افزود: متقاضیان جهش تحصیلی پس از تایید صلاحیت هوشی باید در آزمون‌های پایه بالاتر شرکت کرده و در صورت موفق شدن در سال تحصیلی جدید می‌توانند جهش تحصیلی داشته باشند.

معاون آموزش و پرورش استثنایی کرمانشاه افزود: این دانش‌ آموزان سال تحصیلی گذشته در پایه‌های دوم، سوم و چهارم ابتدایی تحصیل کرده‌اند.

امیری سپس با بیان اینکه در سال‌های قبل جهش دانش‌آموزان پایه اول را نداشتیم، گفت: اخیرا بخشنامه‌ای از وزارتخانه آمده که بر اساس آن دانش‌آموزان پایه اول سال تحصیلی گذشته در صورت تمایل می‌توانند متقاضی جهش تحصیلی شوند.

وی با بیان اینکه کلاس‌اولی‌های سال گذشته که متقاضی جهش تحصیلی هستند باید به آموزش و پرورش مراجعه کنند، افزود: تنها دانش‌آموزانی که شرایط خیلی ویژه داشته باشند و از نظر هوشی سرآمد باشند، با مطرح شدن درخواستشان در کمیسیون‌های خاص و پذیرفته شدن می‌توانند جهش تحصیلی داشته باشند که البته این نوع از جهش برای دانش‌آموز خاص با استعدادهای ویژه است.

امیری در ادامه جهشی درس خواندن را تنها در موارد خاص توصیه کرد و افزود: تنها دانش‌آموزانی که تیزهوش باشند باید متقاضی جهش تحصیلی شوند.

امیری با بیان اینکه جهشی درس خواندن می‌تواند عوارض و آسیب‌هایی را در دانش‌آموزان به همراه داشته باشد، گفت: دانش‌آموزانی می‌توانند جهش تحصیلی موفقی داشته باشند که از جهات مختلف رشد جسمی، اجتماعی، تحصیلی و... نسبت به هم‌سن و سال‌های خود سرآمد باشند، در غیراینصورت جهش تحصیلی خواهد توانست آسیب‌هایی را متوجه دانش‌آموز کرده و روند رشد طبیعی او را مختل کند.

امیری گفت: بازخوردهای بخشی از دانش‌آموزان که در سال‌های گذشته جهش تحصیلی داشته‌اند حاکی از موفقیت‌آمیز بودن جهش تحصیلی تنها در موارد استثنایی است.

به گفته امیری سال گذشته حدود 500 نفر دانش‌آموز متقاضی جهش تحصیلی در استان داشتیم که بیش از نیمی از آنها موفق به جهش تحصیلی شدند