جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کلانتران مرزی قصرشیرین و خانقین عراق با یکدیگر دیدار کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

کلانتران مرزی قصرشیرین و خانقین عراق با یکدیگر دیدار کردند

کلانتران مرزی قصرشیرین وخانقین عراق با یکدیگر دیدار کردند

فرماندهان مرزبانی قصرشیرین و خانقین عراق در باره افزایش همکاری و برقراری تامین امنیت بیشتر در مرزهای دو طرف روز چهارشنبه در شهر خانقین عراق با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا این نشست در راستای برگزاری ملاقات های مرزی و به منظور توسعه و گسترش مناسبات و حسن روابط مرزی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق برگزار شد.

مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین در این دیدار گفت: با اقدامات صورت گرفته مرزهای قصرشیرین هم اکنون از امنیت پایداری برخوردار است و امیدواریم با هم افزایی بیشتر بین مرزبانان دو کشور این امنیت در نوار مرزی حفظ شود.
سرهنگ پاسدار رضا الماسی افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق برپایه برادری و حسن همجواری است و این دو کشور دارای مشترکات زیادی هستند.
وی اظهار کرد: تلاش می شود تا با برگزاری این نشست های فصلی امنیت موجود در مرز دو طرف حفظ شود و تداوم یابد.
وی مبارزه با قاچاق کالا، تامین امنیت جانی اتباع ایرانی، روان سازی صادرات کالاهای ایرانی، برخورد قاطع با قاچاقچیان سلاح، مهمات و مشروبات الکلی، رفع مشکلات پایانه مرزی خسروی و تمهیدات لازم با طرف عراقی در جهت برقراری امنیت تردد زوار عتبات در اربعین سال آینده از مرز خسروی را از جمله موارد مطرح شده در دیدار کلانتران مرزی ایران و عراق ذکر کرد.
کلانتر مرزی عراق مستقر در شهر خانقین و مندلی نیز در این نشست از همکاری جمهوری اسلامی ایران با عراق در بخش های مختلف قدردانی کرد.
سرهنگ بکر شاکر محمود افزود: با توجه به وجود اشتراکات زیاد بین جمهوری عراق و جمهوری اسلامی ایران همکاری های میان دو طرف باید بیش از پیش افزایش یابد.
در این نشست طرفین مفاد تفاهم نامه های قبلی دو کشور را مورد بررسی قرار دادند و در باره وضعیت موجود در مرزهای مشترک، برقراری امنیت و انتظامات مرزی و دیگر مسائل به مذاکره پرداختند و بر ضرورت گسترش و تحکیم همکاری های متقابل و روابط دوستانه تاکید کردند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت و 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارای و دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در 20 کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه بین المللی خاورمیانه است.