جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

کلاهبرداری از طریق فروش سیمکارت! - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاهبرداری از طریق فروش سیمکارت!

کلاهبرداری ازطریق فروش سیمکارت!

رئیس پلیس فتا استان گفت: افرادی در تماس با مشترکین اپراتورهای تلفن همراه، با تبلیغ فروش سیم کارت رند و شماره های خاص یا مشابه شماره تلفن افراد، از شهروندان کلاهبرداری می کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "علی کریمی" عنوان کرد: مجرمان سایبری با ادعای اینکه سیم کارت با یک شماره مشابه در اختیار دارند و یا کاربر برنده سیمکارت شده است گاهاً تا ده برابر قیمت واقعی سیم کارت از کاربر پول دریافت کرده و در آخر شماره ای متفرقه، غیر رند و غیر مشابه را به فرد تحویل می دهند .

وی افزود: مهمترین محل تبلیغات این افراد را فضای سایبر و شبکه های اجتماعی است، لذا ضرورت دارد تا کاربران نسبت به این موضوع دقت کنند و در صورت نیاز به خرید سیم کارت حتما از نمایندگی های مجاز اپراتورهای مخابراتی خرید نمایند تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

این مقام انتظامی ادامه داد: این کلاهبرداران برای بالا بردن احتمال فروش سیم کارت خود با ادعاهای واهی از جمله اینکه سیم کارت دارای ویژگی هایی همچون اینترنت رایگان با قابلیت دانلود چندین گیگا بایت است، کاربران را به خرید تشویق می کنند و متقاضیان سیم کارت را فریب می دهند.

سرهنگ کریمی گفت: کاربران توجه داشته باشند اپراتورها فقط از طریق درگاه های رسمی فروش خود، اقدام به واگذاری و فروش سیم کارت می کند لذا به هیچ عنوان فریب کلاهبرداران را نخورند و در زمان تماس به هیچ عنوان ادرس و مشخصات خود را بیان نکنند.

وی بیان داشت: گاهاً فرد خریدار منصرف می شود اما افراد فروشنده با این ادعا که سیمکارت به نام شخص ثبت شده و در صورت عدم دریافت در اختیار فردی دیگر قرار می گیرد، خریداران را مجاب به تحویل گرفتن کالا می کنند، لذا ضرورت دارد کاربران از اعلام آدرس و نام خود خودداری نمایند زیرا این سیمکارت ها فعال و ثبت شده نمی باشد.

رئیس پلیس فتا استان در پایان از شهروندان خواست که در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش تماس حاصل نمایند.