رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

کمبود هتل در کرمانشاه، گردشگری این دیار را آزار می‌دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمبود هتل در کرمانشاه، گردشگری این دیار را آزار می‌دهد

کمبود هتل در کرمانشاه، گردشگری این دیار را آزار میدهد

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری استان کرمانشاه گفت: کمبود هتل در کرمانشاه، گردشگری این دیار را آزار می‌دهد.

حمد کاویانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: کمبود هتل در سراسر کشور یک تهدید جدی برای توسعه گردشگری است و این کمبود بصورت شدیدتر در استان کرمانشاه احساس می‌شود.

وی افزود: در استان کرمانشاه در خود مرکز استان هم با کمبود هتل مناسب و استاندارد دو و سه ستاره مواجه ایم، چه برسد به شهرستانها که اوضاع بسیار بدتری دارند.

این فعال گردشگری استان کرمانشاه گفت: اغلب شهرستانهای استان کرمانشاه یا فاقد هتلند یا هتل های آنها استاندارد نبوده و جوابگوی نیاز گردشگران داخلی و خارجی نیست.

کاویانی مقدم اظهارکرد: برای توسعه گردشگری همه می دانیم که داشتن زیرساخت از ضروریات است و در این میان هتل و اماکن اقامتی مناسب اصلی ترین زیرساخت مورد نیاز برای توسعه گردشگری است.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری استان کرمانشاه گفت: اگر قصد توسعه گردشگری استان و منطقه را داریم باید قبل از هرچیز زیرساخت های آن را فراهم کنیم و به فکر ساخت هتل در مرکز استان و سایر شهرستانها باشیم.

وی یادآور شد: از دیگر مشکلات و معضلات پیش روی توسعه گردشگری استان به ویزه در امر توسعه گردشگری خارجی نبود سرویس های بهداشتی مناسب و فرنگی در استان است. کاویانی مقدم خاطرنشان کرد: البته این مشکل و معضل بازهم تنها به کرمانشاه برنمی گردد و در سایر استانهای کشور نیز تقریبا اوضاع به همین شکل است.

وی خاطرنشان کرد: این دو معضل (کمبود هتل و نبود سرویس بهداشتی مناسب) به همراه برخی دیگر از موارد باعث شده که کرمانشاه مقصد گردشگری نباشد و اگر گردشگران به این دیار می آیند، تنها به قصد عبور از کرمانشاه باشد.