رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

کنکوری‌ها به مراکز مجاز مراجعه کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

کنکوری‌ها به مراکز مجاز مراجعه کنند

کنکوری‌ها به مراکز مجاز مراجعه کنند

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به متقاضیان انتخاب رشته در آزمون سراسری توصیه کرد: برای انتخاب رشته در آزمون سراسری تنها به مراکز مجاز مراجعه کنند.

بهروز عسگری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه 17 پایگاه انتخاب رشته آموزش و پرورش در سطح استان به متقاضیان ورود به دانشگاه ها مشاوره می دهند، گفت: در این پایگاه ها همچنین کار انتخاب رشته از طریق نرم افزارهای مربوطه نیز انجام می شود.

به گفته عسگری تعداد پایگاه های در نظر گرفته شده برای مشاوره و انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون سراسری در سطح نواحی سه گانه آموزش و پرورش شهر کرمانشاه 9 پایگاه است.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه در هر پایگاه حداقل سه نفر کار مشاوره و انتخاب رشته داوطلبان را بر عهده دارند، گفت: در پایگاه های شلوغ تر تعداد مشاوران بیشتری حضور خواهند داشت.

عسگری در ادامه با بیان اینکه افرادی که در پایگاه های مشاوره و انتخاب رشته مستقر شده اند همگی کارشناس و دارای مدرک کارشناسی ارشد مشاوره هستند، پایگاه های آموزش و پرورش را بهترین پایگاه ها برای مشاوره و انتخاب رشته متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها دانست.

به گفته وی همگی این افراد در دوره های توجیهی شرکت کرده و در زمینه انتخاب رشته صاحبنظر هستند.

عسگری با باین اینکه پایگاه های مشاوره و انتخاب رشته آموزش و پرورش فقط در داخل مدارس فعالیت دارند، به افرادی که قصد انتخاب رشته در کنکور سراسری را دارند توصیه کرد از مراجعه به مراکزی که تحت عنوان آموزش و پرورش فعالیت می کنند خودداری کرده و فریب مراکز غیرمجاز را نخورند.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش تنها به ارائه مشاوره و انجام انتخاب رشته پیشنهادی با استفاده از نرم افزار می پردازند، گفت: داوطلبان باید خودشان اولویت ها را در نظر گرفته و بر اساس علایق، توانایی ها و استعداد خود، نوع دانشگاه و رشته تحصیلی، بازار کار و دیگر معیارها انتخاب رشته کنند.

وی افزود: بهترین انتخاب رشته انتخاب رشته ای است که داوطلبان با در نظر گرفتن تمامی جوانب به آن اقدام کرده باشند.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه بابت مشاوره هایی که در پایگاه های آموزش و پرورش به متقاضیان ارائه می شود، هزینه ای دریافت نمی شود، گفت: برای انتخاب رشته با استفاده از نرم افزار مبلغ 20 هزار تومان از متقاضیان اخذ می شود که این مبلغ برای فرزندان فرهنگیان نصف است.

به گفته عسگری سال گذشته بین سه تا چهار هزار نفر از داوطلبان ورود به دانشگاه ها در مراکز و پایگاه های مشاوره و انتخاب رشته آموزش و پرورش حضور پیدا کردند و پیش بینی می شود پایگاه های آموزش و پرورش امسال هم همین تعداد مراجعه کننده داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه در برخی کافی نت ها و آموزشگاه های سطح شهر نیز افرادی کار انتخاب رشته برای متقاضیان را انجام می دهند، گفت: توصیه می شود متقاضیان برای انتخاب رشته تحصیلی خود تنها به مراکز مجاز مراجعه کنند، زیرا مراکز غیرمجاز نه تنها  هزینه زیادی را از کنکوری ها دریافت می کنند، بلکه حتی ممکن است تخصص لازم و کافی هم در زمینه انتخاب رشته نداشته باشند.