جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

کنکاش - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

کنکاش

Loading the player...

واژه «مسئولیت» به معنای ضمانت، تعهد و مورد سوال قرار گرفتن است. وقتی انسان متعهد به انجام کاری می شود در واقع مسئولیتی برعهده گرفته است.

مقام معظم رهبری در مورد پاسخگویی مسئولین می فرمایند :

پاسخگویی یک مفهوم غربی نیست؛ یک مفهوم اسلامی استبعضی ها از هر چیزی خوششان  بیاید، سعی می کنند آن را به گونه‌ای به فراورده های افکار و مدنیت غربی منسوب کنند. نه،پاسخگویی یک حقیقت اسلامی است؛ این همان مسؤولیت است. مسؤولیت، یعنی هر انسانی در هر مرتبه‌ای که هست، در درجه ی اول از خود سؤال کند، ببیند رفتار و گفتار و تصمیم گیری او تحت تأثیر چه بود؛ عاقلانه و بر اساس پرهیزگاری بود، یا خودخواهانه و برای شهوات و اغراض شخصی بود. اگر انسان توانست وجدان خود را آرام کند و به ندای اندرون خود پاسخ گوید، خواهد توانست به دیگران هم پاسخگو باشد

به نظر می رسد در صورتی که مردم به رفاه، آسایش و پیشرفت علاقمند باشند باید با مسئولین متحد شده و یکپارچه باشند و در واقع خود را یک مجموعه بدانند. از ابتدایی ترین اصول یکپارچه شدن اینست که کاستی ها و ضعف های مسئولین را صمیمانه و به بهترین نحو به آنها گوشزد کنیم .در این برنامه سعی خواهد شد در هر هفته یکی از مسئولین و کارشناسان اجرایی استان دعوت و درمورد عملکرد اقتصادی و سایر جنبه های مورد نظر گفتگو و بحث شود.این برنامه در استودیو یا بصورت زنده ویابصورت ضبطی بصورت هفتگی آماده پخش می شود. هدف این برنامه گفتگوی کارشناسانه در رابطه با مسائل اجتماعی فرهنگی واقتصادی  روز استان  با کارشناسان و مسوولان جهت آگاهی بخشی به مخاطبان می باشد .

بخش میزگرد بین مجری کارشناس برنامه وکارشناس (یا کارشناسان ) و مسوولین دعوت شده از آیتم های برنامه است . در این برنامه منتخب با هر موضوع گزارش هایی از مردم تهیه می گردد و مسئولین زیربط پاسخگوی مشکلات خواهند بود .

برنامه کنکاش در رابطه با مسائل اجتماعی فرهنگی واقتصادی  روز استان  با کارشناسان و مسوولان جهت آگاهی بخشی به مخاطب در روزهای پنجشنبه ساعت 22:00از شبکه استانی زاگرس پخش خواهد شد .

سال تولید: زمستان 95

تهیه کننده : پیمان همه خانی

کارگردان : حسین بیات

دستیار تهیه : بهروز مخصوصی

صدابردار : مهدی هاشمی

تصویربردار : مهدی فرامرزی ، محمد معافی