سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه برگزار می‌شود

کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه برگزار میشود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان در روز چهارشنبه(29 دی) خبر داد.

جلیل بالایی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، با اعلام این خبر، اظهار کرد: چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران، امسال ابتدا به صورت استانی برگزار می شود و در ادامه مقالات برگزیده کنگره های استانی به کنگره ملی ارائه خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این کنگره را بازشناسی، معرفی و انعکاس ارزش های معماری استان کرمانشاه دانست و گفت: این کنگره در هشت محور حوزه های فرهنگی ـ طبيعی شهرها و روستاهای تاريخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان شناسی، معماری و شهر سازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و راه های فرهنگی و عناصر وابسته شهرسازی برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این کنگره به صورت یک روزه بوده و فردا (29 دی) در محل هتل پارسیان شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

بالایی برگزاری مسابقه اسکیس معماری سنتی و بافت های تاریخی، برگزاری نمايشگاه عکس های قديمی کرمانشاه در تکيه معاون الملک و برگزاری نمايشگاه آثار معنوی ثبت شده در تکيه بيگلربيگی را از برنامه های جانبی کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه عنوان کرد.