سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کیانوش بهترین ورزشکار ایران در المپیک ریو بود - نمایش محتوای خبر

 

 

کیانوش بهترین ورزشکار ایران در المپیک ریو بود

کیانوش بهترین ورزشکار ایران درالمپیک ریو بود

رییس هیات وزنه برداری استان کرمانشاه گفت: تا به این لحظه کیانوش رستمی بهترین ورزشکار ایرانی در المپیک ریو بوده است.

بابک سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، درباره عملکرد تیم ملی وزنه برداری ایران در مسابقات المپیک ریو اظهارکرد: تیم ملی وزنه برداری ایران عملکرد خیره کننده‌ای در المپیک ریو داشت و با هیچ رشته دیگری قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: 99 مدال نقره هم به اندازه یک مدال طلا جایگاه کشورها را در رده بندی المپیک تغییر نخواهد داد، لذا کسب دو مدال طلای المپیک توسط تیم ملی وزنه برداری عملکردی بی نظیر را نشان می‌دهد.

سلیمی تاکید کرد: کسب این دو مدال ارزشمند طلا در المپیک توسط وزنه برداری در حالی صورت گرفته که امکانات این فدراسیون با دیگر فدراسیون‌های ورزشی کشور قابل مقایسه نیست.

رییس هیات وزنه برداری استان کرمانشاه گفت: کیانوش رستمی در وزن 85 کیلوگرم با کسب مدال طلا و شکستن رکورد المپیک عملکردی بی‌نظیر داشت و به جرات می‌توان گفت که بهترین ورزشکار ایران در المپیک بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سهراب مرادی نیز با کسب مدال طلای المپیک عملکرد بسیار درخشانی داشت، اما اگر دقت کنیم می‌بینیم که وزنه‌های انتخابی او آنچنان شاخص هم نبودند و نسبت به ادوار پیشین المپیک پایین‌تر بود.

سلیمی در خصوص عملکرد علی هاشمی نیز گفت: علی هاشمی هم اگر قدری در انتخاب وزنه‌ها دقت بیشتری می‌کرد، امکان روی سکو قرار گرفتنش بود و شاید از نظر روحی روانی در آمادگی لازم نبود، اما به هر صورت عملکرد بدی نداشت.

رییس هیات وزنه برداری استان کرمانشاه گفت: براری هم در حد انتظاری که از او می‌رفت ظاهر شد و عملکرد نسبتا خوبی داشت، چراکه بیشتر از این از او انتظار نمی‌رفت.

وی همچنین در خصوص عملکرد بهداد سلیمی گفت: بهداد سلیمی با وجود آسیب دیدگی که داشت عملکردش مخصوصا در حرکت یک ضرب عالی بود، اما در حرکت دوضرب چندان موفقیتی نداشت.

سلیمی تاکید کرد: واقعیت آن است که 245 کیلوگرم وزنه سنگینی برای حرکت دوضرب دسته فوق سنگین آن‌هم در مسابقات المپیک نیست و ما نباید هرگاه که موفق عمل نمی‌کنیم برای تبرئه خود، عوامل بیرونی و خارجی را مقصر جلوه دهیم.

رییس هیات وزنه برداری استان کرمانشاه گفت: علی مرادی وقتی فدراسیون وزنه برداری را تحویل گرفت همه چیز به هم ریخته بود و همین که توانست تیم را برای المپیک آماده کند و چنین عملکرد درخشانی را کسب کند، باید نمره 20 به او و فدراسیونش داد.