سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

کیانوش رستمی نایب قهرمان جهان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کیانوش رستمی نایب قهرمان جهان شد

کیانوشرستمی نایب قهرمان جهان شد

وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم ایران با ثبت رکورد387کیلوگرم در مجموع دو حرکت بر روی سکو دوم جهان ایستاد.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان که به میزبانی هیوستون آمریکا در حال برگزاری است، وزنه برداران دسته 85 کیلوگرم رقابت خود را آغاز کردند و کیانوش رستمی برای ایران در مسابقات وزنه زد که در حرکت یک ضرب رکورد 173 کیلوگرم را به ثبت رساند و مدال برنزرا کسب کرد. او در دوضرب با رکورد 214 کیلوگرم مدال نقره گرفت و با رکورد مجموع387 کیلوگرم عنوان نایب قهرمانی جهان را بدست آورد.

رستمی در حالی رقابت خود را آغاز کرد که انتظارها از او برای جبران ناکامی سه وزنه بردار ایران ، زیاد بود. او در اولین حرکت پشت وزنه 173 کیلوگرم قرار گرفت که آن را بالای سر برد. برای دومین حرکت باید 178 کیلوگرم را مهار می کرد و این در حالی بود که وزنه بردار چینی نیز همین وزنه را برای دومین حرکت انتخاب کرده بود که هر دو در مهار این وزنه ناموفق عمل کردند. این دو وزنه بردار پابه پای هم پیش می رفتند.

برای مرتبه سوم وزنه بردار چین 178 را به ثبت رساند و مدال طلا گرفت اما کیانوش رستمی آن را انداخت و به نشان برنز رسید. تائو تیان وزنه بردار چینی(قهرمان بازی های آسیایی) در اولین حرکت خود 173 کیلوگرم را مهار کرد.

آپتی آیوخادوف روس در نخستین حرکت 168 را زد. برای مرتبه دوم که بر روی تخته آمد 172 کیلوگرم را انداخت .173 کیلوگرم را نیز نتوانست مهار کند. اما ارتیم اوکولف دیگر وزنه بردار روس وزنه های 168 و 174 و 176 کیلوگرم را با موفقیت ثبت کرد و مدال نقره یک ضرب را از آن خود کرد.

رستمی پس از اینکه نتوانست در یک ضرب در جدال با وزنه بردار چینی پیروز شود باید در دوضرب هر چه در توان داشت را به نمایش می گذاشت تا سومین مدال طلا جهانی اش را نیز بدست آورد. او کار خود را در دوضرب با 214 کیلو گرم آغاز کرد و توانست آن را بالای سر ببرد. در حرکت دوم سعی کرد رکورد دو ضرب جهان یعنی 218 کیلوگرم را تکرار کند اما ناموفق بود. برای حرکت سوم پشت وزنه 219 کیلوگرم قرار گرفت که یک کیلوگرم از رکورد دوضرب جهان بیشتر بود اما آن را هم اندخت و در نهایت با رکورد 387 کیلوگرم در مجموع دو حرکت نایب قهرمان جهان شد.

آرتیم اوکولف که در یک ضرب مدال نقره را کسب کرد، کار خود را در دوضرب با مهار 205 کیلوگرم آغاز کرد. اولولف روس در حرکت دوم 211 کیلوگرم را بالای سر برد و برای حرکت سوم پشت وزنه 215 کیلوگرم قرار گرفت و به سختی توانست آن را مهار کند. او در مجموع دو حرکت 391 کیلوگرم را ثبت کرد.

آپتی آیوخادوف نیز مانند هموطن خود در ابتدا 205 کیلوگرم را بالای سر برد.آیوخادوف برای حرکت دوم رکورد 212 کیلوگرم را با موفقیت ثبت کرد. او در حرکت سوم 215 کیلوگرم را انداخت و در مجموع 380 کیلوگرم را به ثبت رساند.

1-آرتیم اوکولف از روسیه با رکورد 176 کیلوگرم یک ضرب،215 کیلوگرم دوضرب و مجموع 391 کیلوگرم(2 مدال طلا دوضرب و مجموع و نقره یک ضرب)

2-کیانوش رستمی از ایران با رکورد 173 کیلوگرم یک ضرب،214 کیلوگرم دوضرب و مجموع 387 کیلوگرم(2 مدال نقره دوضرب و مجموع و برنز یک ضرب)

3-آپتی آیوخادوف از روسیه با رکورد 168 کیلوگرم یک ضرب،212 کیلوگرم دوضرب و مجموع 380 کیلوگرم(2 مدال برنزدوضرب و مجموع)

-تائو تیان از چین با رکورد 178 کیلوگرم در یک ضرب(مدال طلا)