جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

گازرسانی به روستا‌ها موجب کاهش مهاجرت و جلوگیری از قطع درختان می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

گازرسانی به روستا‌ها موجب کاهش مهاجرت و جلوگیری از قطع درختان می‌شود

استانداری کرمانشاه: تعداد روستاهای برخوردار از گاز در کشور از ابتدا تا خردادماه سال نود و دو تعداد ۱۴ هزار روستا بوده است که این تعداد در دوران دولت تدبیر و امید به دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ اسد الله رازانی استاندار کرمانشاه در آخرین نشست شورای اداری استانداری کرمانشاه که با حضور حضرت آیت اله علماء امام جمعه و نماینده، ولی فقیه در کرمانشاه، ماموستا محمدی امام جمعه اهل سنت، فرمانداران،بخشداران و شهرداران شهرستان‌ها برگزار شد اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی تاکنون خدمات بسیاری را به روستا‌ها انجام داده است که با دوران رژیم گذشته به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.

استاندار کرمانشاه افزود: در ابتدای انقلاب اغلب روستا‌ها مشکل مدرسه و فضای آموزشی رنج می‌بردند، ولی هم اکنون تمامی روستا‌ها از این نعمت برخوردارند.

این مقام عالی استان افزود: همچنین در زمینه راه روستایی نیز فعالیت‌های عمرانی گسترده‌ای صورت گرفته است و در استان کرمانشاه نیز هم اکنون بیش از ۷۰ درصد از راه‌های روستایی آسفالته هستند.

وی ادامه داد: در این دولت در استان کرمانشاه تعداد ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار آبرسانی شده که یک اقدام بزرگ محسوب می‌شود.

دکتر رازانی موضوع تأمین سوخت را یکی از مهمترین کارهای زیربنایی در روستا‌ها دانست که در تداوم این خدمات رسانی‌ها می‌بایست انجام شود و در ادامه اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در حوزه گازرسانی خدمات بسیار زیادی را انجام داده که در تاریخ کشور بی مانند است و افتخاری برای نظام محسوب می‌شود.

این مقام عالی استان گفت: تعداد روستاهای برخوردار از گاز کشور از ابتدا تا خردادماه سال نود و دو ۱۴ هزار روستا بوده است که این تعداد در دوران دولت تدبیر و امید به دو برابر افزایش یافته است.

وی افزود: در استان کرمانشاه نیز تا ‍‍پیش از دولت تدبیر و امید تن‌ها به ۲۱۳ روستا گازرسانی شده بود و در این مدت به تنهایی به ۵۰۰ روستا گازرسانی شده که این دستآورد بزرگی است.

گازرسانی به بقیه روستا‌ها نیز در حال واگذاری به پیمانکار است. دکتر رازانی یادآور شد: ارایه این خدمات به روستا‌ها زمینه و بستر ماندگاری روستاییان در روستا‌ها را فراهم می‌آورد و مهاجرت به شهر‌ها را بسیار کاهش می‌دهد.

استاندار کرمانشاه گفت: همچنین روستاییان برای تامین سوخت درختان را قطع می‌کردند که با انجام این کار دیگر این اتفاق نمی‌افتد و موجب نجات جنگل‌ها و حفظ محیط زیست می‌شود.