سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

گرامیداشت سالگرد عملیات مطلع الفجر در گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت سالگرد عملیات مطلع الفجر در گیلانغرب

گرامیداشت سالگرد عملیات مطلع الفجر در گیلانغرب

مراسم گرامیداشت سالگرد عملیات غرور آفرین مطلع الفجر در گیلانغرب با صعود چهار هزار نفری به ارتفاعات آوزین محل اجرای این عملیات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار نورالله نورالهی مشاور عالی دانشکده پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) با حضور در این مراسم حفظ روحیه ایثار و ازخودگذشتگی در جامعه را عامل مهم پیش برنده نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: اقتدار جمهوری اسلامی مرهون ایستادگی هایی است که مردان و زنان این کشور در 8 سال دفاع مقدس از خود نشان دادند.

وی افزود: عنوان دومین شهر مقاوم کشور برای شهرستان گیلانغرب نتیجه مقاومت ، غیرتمندی، تفکر جهادی و سلحشوریی می باشد که متاثر از مقاومت و توفیقات عظیم در عملیات بزرگ مطلع الفجر بود. عملیات مطلع الفجر بزرگترین عملیات غرب کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس بود که ساعت 30 دقیقه بامداد روز 20 آذرسال 1360 با رمز مبارک یا مهدی ادرکنی در دو محور منطقه عملیاتی گیلانغرب اجرا شد.

این عملیات که به استعداد یک لشگر و با مشارکت نیروهای بسیج مردمی و عشایر منطقه ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، تیپ 58 ذوالفقار ، هوانیروز و یک گردان از ژاندارمری وقت مشکین شهر آغاز گردید زمینه ساز اجرای عملیات های مهم فتح المبین و بیت المقدس بود که طی 27 روز نبرد بی امان علاوه بر آزادسازی ارتفاعات مهم شیاکوه ، چرمیان ، چغالوند ومناطق آوزین و گورسفید بیش از30 کیلومتر از خاک کشورمان در دشت گیلانغرب و تعداد 30 روستا در این مناطق از دست دشمن متجاوز آزادشد.

صدها غنائم جنگی و هلاکت و مجروح نمودن 1700 نفر از نیروهای دشمن و اسارت 140 نفر از دیگر دستاوردهای این عملیات غرور آفرین بود.