رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

گردشگری غذا در حال تبدیل شدن به یک برند است - نمایش محتوای خبر

 

 

گردشگری غذا در حال تبدیل شدن به یک برند است

گردشگری غذا در حال تبدیل شدن به یک برنداست

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: آشپزی هند، عرب و ترک از آشپزی ایرانی منشعب شده‌اند.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی ایسنا منطقه کرمانشاه، مجتبی نیک کردار در مراسم افتتاحیه جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری اظهارکرد: غذا از اساسی ترین نیازهای انسان برای زنده ماندن است و از تفاوت اقلیم، فرهنگ و اقوام است که این همه تنوع غذایی در جهان داریم.

وی ادامه داد: امروزه غذا تبدیل به یک لذت و یک تفریح شده است و غذا خوردن در بسیاری از نقاط جهان یک امر تفریحی قلمداد می شود. معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: غذا روز به روز به عنوان یک ابزار تفریحی و لذت بخش جایگاه خود را در صنعت گردشگری پیدا می کند.

نیک کردار تصریح کرد: گردشگر نیز بیش از هر چیز به دنبال تفریح و خوشگذرانی است و امروزه گردشگری غذا به عنوان یک رشته مستقل در جهان مطرح است و تورهای گردشگری غذا در سطح جهان دیده می شوند.

این مقام مسئول در استانداری کرمانشاه گفت: بسیاری از سفرها و گردشگری ها تنها و تنها به واسطه غذاهای معروف مقصد سفر صورت می گیرد. وی تاکید کرد: گردشگری غذا در حال تبدیل شدن به یک برند است.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: بهداشت جسم و روان نیز بستگی مستقیمی به غذا دارد و در فرهنگ اسلامی ما نیز به غذا و آداب سفره توجه ویژه ای شده است.

وی با تاکید بر اینکه آشپزی ایرانی دارای جایگاه ویژه ای در جهان است، گفت: مکتب غذای ایرانی، مکتب غذای رم و مکتب غذای چینی، سه مکتب غذایی برتر جهان هستند، بگونه ای که حتی آشپزی و غذای هند، ترک و عرب نیز از مکتب آشپزی و غذای ایرانی منشعب شده اند. نیک کردار در پایان تاکید کرد: اگر ما در امر گردشگری غذا سرمایه گذاری کنیم، قطعا جواب خواهیم گرفت.