جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

گرد و غبار در آسمان شهرستان قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

گرد و غبار در آسمان شهرستان قصرشیرین

گرد و غبار آسمان شهرستان قصرشیرین را فراگرفت

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت:ورودهوای غبارآلودکه ازغروب روز شنبه این شهرستان مرزی را فرا گرفته موجب کاهش دید افقی طی امروز (یکشنبه ) به میزان هشت کیلومتر در این منطقه شد.

حیدر چوپانی به خبرنگار ایرنا افزود: میزان دید افقی ناشی از غبار در شهرستان قصرشیرین اکنون دو هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (10هزار متر) کمتر است.


وی اظهار کرد: پیش بینی می شود گرد و غبار موجود در هوای آسمان شهرستان قصرشیرین تا روز سه شنبه در آسمان قصرشیرین حاکم باشد و در این مدت شاهد آسمانی غبارآلود در این منطقه مرزی خواهیم بود.

چوپانی گفت: دمای کنونی هوای قصرشیرین 33 درجه سلسیوس بالای صفر و رطوبت موجود در هوا نیز 12 درصد است.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین 43 روز درگیر غبار بوده که در فروردین ماه 9، اردیبهشت 15 و خرداد نیز 19 روز آسمان این شهرستان مرزی با گرد و خاک همراه بود.

گرد و غبار در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی در غرب کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که غبار آن پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور را آلوده کرده است.

شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین از شهروندان بویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی خواست که به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

شهرستان قصرشیرین واقع در غرب استان کرمانشاه با جمعیت بیش از 27هزار نفر، 186 کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق دارد.