سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

گسترش همکاری‌های فرهنگی کانون پرورش فکری و میراث فرهنگی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

گسترش همکاری‌های فرهنگی کانون پرورش فکری و میراث فرهنگی کرمانشاه

همکاری‌های فرهنگی میان کانون پرورش فکری و میراث فرهنگی استان کرمانشاه گسترش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کانون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، در نشستی صمیمی، راه‌های گسترش همکاری فرهنگی میان کانون پرورش فکری و میراث فرهنگی استان کرمانشاه بررسی شد.

رضا موزونی، مدیر کل کانون استان کرمانشاه، ضمن اعلام این خبر افزود: این نشست صمیمی که صبح امروز سه شنبه، ۲۶ مهرماه و به میزبانی اداه کل کانون پرورش فکری استان برگزار شد، طرفین بر گسترش همکاری های فرهنگی، هنری و ادبی تاکید کردند.

مدیر کل کانون استان کرمانشاه همچنین گفت: با توافق دو طرف، مقرر شد برای تسهیل در فعالیت‌های فرهنگی و تعمیق برنامه‌های دو جانبه، تفاهم نامه فرهنگی نیز در آینده نزدیک به امضا برسد. در این نشست که اکبر رضایی، معاون و محمدرضا بیداد، فرمانده یگان اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه حضور داشتند، پیشنهادهای مختلف فرهنگی برای آموزش و نهادینه کردن فعالیت‌های فرهنگی برای معرفی مواریث فرهنگی و تاریخی استان کرمانشاه مطرح و مورد نقد و بررسی اعضای حاضر در این جلسه قرار گرفت.

موزونی در این نشست، با استقبال و ابراز خرسندی از آغاز همکاری مشترک با اداره کل میراث فرهنگی، گفت: این فرصتی که امروز برای همکاری میان کانون و میراث فرهنگی به وجود آمده است را باید غنیمت بشماریم بحث هویت دینی و ملی برای کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی همچنین افزود: امروز بچه ها، شناخت خیلی خوبی از هویت تاریخی و مذهبی خود ندارند به همین خاطر، خیلی زود تحت تاثیر پیام های مخرب قرار می‌گیرند. مدیر کل کانون استان با اشاره به اجرای فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری در مراکز کانون استان کرمانشاه، گفت: در کلیه مراکز کانون، فعالیت‌های مختلفی همچون، معرفی سرزمین، قصه گویی، سفال، و... اجرا می‌شود که در بسیاری از این فعالیت‌ها، مواریث تاریخی و مذهبی استان و کشور به اعضا معرفی می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد؛ که باید قدر میراث‌های فرهنگی را بدانیم و کاری کنیم تا کودکان و نوجوانان نیز با این داشته‌های عظیم فرهنگی آشنا شوند. در پایان این جلسه مقرر شد تا در آینده نزدیک، با تهیه و تنظیم موارد پیشنهادی، تفاهم نامه فرهنگی میان مدیران کل کانون پرورش فکری و میراث فرهنگی استان کرمانشاه امضا شود.