سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

گشایش کارگاه بسته بندی عسل در سرپل ذهاب - نمایش محتوای خبر

 

 

گشایش کارگاه بسته بندی عسل در سرپل ذهاب

کارگاه بسته بندی عسل درسرپل ذهاب گشایش یافت

در ششمین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس، کارگاه بسته بندی عسل طبیعی روز سه شنبه با حضور شماری از مسوولان در روستای پاتاق از توابع شهرستان سرپل ذهاب گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسوول اجرای این طرح در آیین گشایش این کارگاه گفت: برای پرورش زنبورعسل، برند سازی و کارگاه بسته بندی عسل ، بیش از هفت میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

امیر یاری افزود: از مجموع این میزان اعتبار، یک میلیارد و 500 میلیون ریال در قالب تسهیلات با سود 10 درصد و همچنین 200 میلیون ریال تسهیلات با سود 16 درصد از سوی بسیج سازندگی سرپل ذهاب تامین شد و بقیه سهم آورده شخصی است.

وی از فعالیت 16 ساله خود در زمینه پرورش زنبور و تولید عسل طبیعی و ارگانیک سخن گفت و اظهار داشت: هم اکنون 6 سال است که به طور حرفه ای در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با هدف تامین سلامت جامعه مصرف کنندگان در عرصه زنبورداری و تولید عسل گام های موثری برداشته ام.

وی بیان کرد: در نخستین سال، کار خود را با پنج کلنی زنبور عسل آغاز کردم و اکنون تعداد کلنی ها به یک هزار و 200 کلنی افزایش یافت و در طول یک سال میانگین عملکرد این کارگاه در تولید ژله رویال، گرده گل و عسل به میزان 10 تا 15 تن است که مجاز به بسته بندی خشکبار نیز خواهیم بود.

این کارآفرین برتر کشور با اشاره به اینکه محصولات اصلی این کارگاه تولیدی، عسل، گرده گل و ژله رویال است، اظهار داشت: ترکیبی از این سه اکسیر جوانی، به مقصد استان های مختلف کشور از جمله گیلان، تهران، مازندران، کردستان و کرمانشاه با برند سمگان صادر می شود.

یاری ادامه داد: با توجه به اینکه تمام محصولات این کارگاه تولیدی ارگانیک و طبیعی و فاقد هرگونه شکر، گلوکز و افزودنی است ، تاکنون به علت نبود تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی از قبیل انجمن ارگانیک استان و جهاد کشاورزی شهرستان، موفق به کسب برند ارگانیک نشده ام.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرپل ذهاب نیز گفت: همکاری نهادهای مرتبط ، گامی موثر در زمینه اشتغالزایی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرستان است.

سرهنگ مجتبی کاکایی افزود: در حقیقت با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و عملی کردن آن می توان کشور را در بسیاری از زمینه ها از وابستگی به دیگر کشورها بی نیاز کرد و زمینه اشتغال و کار به معنای واقعی را به وجود آورد. وی گفت: زنبورداری یکی از حرفه ها و مشاغلی است که در شهرستان سرپل ذهاب علاقه مندان بسیاری دارد و توانسته است با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی ، زمینه اشتغال جوانان بسیاری را بوجود آورد.

وی افزود: در این کارگاه چهار نفر به طور مستقیم و 6 نفر نیز به صورت غیرمستقیم مشغول به کار شده اند. شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از 90 هزار تن جمعیت، 48 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.