جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

یادواره سردار شهید حشمت الله علی بیگی در گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره سردار شهید حشمت الله علی بیگی در گیلانغرب

یادواره سردار شهید حشمت الله علی بیگی در گیلانغرب

آیین سی و چهارمین سالگرد سردار شهید حشمت الله علی بیگی از شهدای شاخص گیلانغرب روز سه شنبه با حضور مسوولان، خانواده های شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس وهمرزم شهید علی بیگی در این آیین گفت: همه ما در برابر شهدا مسوولیت داریم چرا که شهدا دین بزرگی بر گردن همه ما دارند.


سردار سرتیپ مجتبی مهدیخانی افزود: برپایی یادواره های شهدا علاوه بر یادآروی پیام شهدا و انتقال ارزش ها و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در جامعه به ویژه در بین جوانان در نهادینه شدن فرهنگ شهید و شهادت نیز نقش بسزایی دارد.

وی شهید علی بیگی را از جمله شهدای شاخص دوران هشت سال دفاع مقدس نام برد و گفت: این شهید بزرگوار در حماسه چهارم مهر ماه سال 59 بعنوان یکی از مدافعان موثر شهر در مقاومت مردم گیلانغرب نقش بسزایی ایفا کرد.

سردار مهدیخانی خواستار پیگیری و جدیت مسوولان برای ثبت روز چهارم مهر ماه بعنوان روز مقاومت مردم گیلانغرب در تقویم کشور شد و افزود: انتظار است برنامه صعود به ارتفاعات چغالوند در سالگرد عملیات مطلع الفجر از امسال همانند برنامه صعود به بازی دراز سرپل ذهاب نیز در این شهرستان نیز با برنامه ریزی مناسب در تقویم مناسبت های دفاع مقدس گنجانده شود.

سردار شهید حشمت اله علی بیگی از شهدای شجاع و شاخص خطه گیلانغرب در 11 خرداد سال 60 در محور عملیاتی گیلانغرب به شهادت رسید که سی و چهارمین سالگرد این شهید مقارن با درگذشت مادر این شهید والامقام شد.

گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه با بیش از 72 هزار نفر جمعیت در دوران هشت سال دفاع مقدس 750 شهید، دو هزار و 125 جانباز و 133 آزاده سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است