سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

یادواره شهداء تبلیغات سپاه استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره شهداء تبلیغات سپاه استان کرمانشاه

یادواره شهداء تبلیغات سپاه استان

با حضور سرلشکر پاسدار محسن رضایی، یادواره شهداء تبلیغات سپاه استان کرمانشاه در حسینیه ثارالله (ع) سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در این یادواره که سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت یادواره شهداء تبلیغات سپاه استان کرمانشاهنظام مهمان و سخنران ویژه آن بود، سرلشکر رضایی در سخنانی با اشاره به اینکه در میان شهداء چهره های درخشانی وجود دارد که به جای سلاح آتشین، از قلم و بیان برای مبارزه با شیاطین بهره می گرفتند، گفت: شهداء تبلیغات سنگر ایمان می ساختند، حال آنکه خود در مقابل سلاح های آتشین دشمن بی سنگر بودند.

سرلشکر محسن رضایی گفت: ابزار آنها قلم بود و بلندگو و پارچه نوشته های الله اکبر، و محمد رسول الله (ص). شهدای مظلومی که مظلومیت را به گوش جهانیان می رساندند. شهدای عزیزی که کارشان تبلیغ بود، همان کار انبیاء الهی. تبلیغاتی که باطل السحر شعرهای شیطانی و فتنه است. محسن رضایی در ادامه، کرمانشاه را شهر خاطره های فراموش نشدنی، تاریخی، غیرت، ایستادگی و مردانگی اعلام و تصریح کرد؛ مردم این خطه از ایران اسلامی، همواره سرافراز بوده اند. محسن رضایی تاکید کرد؛ واقعیت این است؛ جنگ و دفاع ما فرهنگی بود و مبارزه امروز ما هم مبارزه ای فرهنگی است، و دشمن هم همه نگرانی اش از این سلاح فرهنگی ماست. دشمنان از موشک های ما نمی ترسند، بلکه از الله اکبرهایی که از دل بر می خیزد هراس دارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در دفاع مقدس همه جنگ ما فرهنگی بود، گفت: در فیلم هایی که باقی مانده می بینید؛ امکانات نداشتیم، رزمندگان از خانه ها اعزام می شدند و مادر بسیجی یک پیشانی بند یاحسین (ع) و یازهراء (ع) به پیشانی فرزندش می بست و او را می بوسید و می گفت؛ به جبهه برو. مبارزه و جنگ از در خانه ها و مقاومت از کوچه و خیابان ها و از همین بوسه های مادران و از این سربندها شروع شد چرا که، مبارزه ما فرهنگی بود.

وی گفت: ما آمده بودیم تا صدای عدالت و عدالت خواهی را به گوش جهانیان برسانیم. ما آمده بودیم که با ظلم و ستم جهانی بجنگیم و ارزش های الهی را به جامعه خود برگردانیم. هم در انقلاب و هم در دفاع مقدس و امروز در مقاومت عراق، سوریه و فلسطین، مبارزه ما، یک مبارزه فرهنگی بوده و هست. رضایی با اشاره به اعزام رزمندگان به جبهه ها گفت: سوار اتوبوس ها که می شدند، همه اتوبوس ها پرچم داشتند و پرچم های الله اکبر از پنجره اتوبوس ها بیرون می آمد و از دورادور معلوم بود که اتوبوس ها به سمت جبهه ایران حرکت می کنند. علامت ها پرچم الله اکبر بود.

وارد منطقه جنگی که می شدند، بلندگو به دست های تبلیغات جبهه و جنگ، آن ها را به فضای معنوی می بردند. روحانی سخنرانی می کرد، مداح مداحی می کرد، نقاش نقاشی می کشید، ایستگاه های صلواتی از رزمندگان پذیرایی می کردند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جنگ، نبرد و مقاومت و نیت رزمندگان ما فرهنگی بود. اگر به غیر از این بود، چه خانواده و مادری حاضر می شد؛ 3 و 4 فرزند دلبندش را خودش روانه جبهه کند...؟! رضایی با اشاره به اینکه علیمات ها با قرائت قرآن در جلسات فرماندهان، دعا و ذکر و رمزهای اسلامی شروع می شد، و نام عملیات مختلف هم مانند بیت المقدس و فتح المبین اسلامی بود، گفت: جنگ ما از ابتدا تا انتها فرهنگی بود.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپس با اشاره به اینکه آن هایی که روبروی ما بودند، ضد فرهنگ و ارزش ها بودند، گفت: چه کسانی از ابتدای انقلاب تاکنون روبروی ما ایستاده اند؟! رژیم شاه که یک رژیم پلید و کثیف بود، که تاریخ ایران از نام او شرمنده است و از وابستگی گرفته تا مسائل دیگر ضد اسلامی و اخلاقی داشت. صدام نیز آنقدر منفور بود که صاحبان او نیز نتوانستند آن را تحمل کنند. صهیونیست ها و وهابیت هم روبروی ما هستند. وی گفت: آمدند یک تاکتیک خطرناک و فتنه عجیبی درست کردند که از شکل خود ما آدم درست کرده و روبروی ما قرار دادند. به خاطر پیشرفت های ژنتیکی در دنیا شبیه سازی می کنند و یک انسان را درست شبیه یک فرد دیگر درست می کنند.

این ها آخرین تاکتیکشان این بود که یک گروهی را با شعارها و ادبیات ما درست کنند و روبروی ما به نام تکفیری ها قرار دهند. رضایی با بیان اینکه اولین بار ما بودیم که الله اکبرها را در جبهه ها به صدا در آوردیم، گفت: همان الله اکبرها را در زبان یک سری از متحجرین گذاشته و آن ها را از نقاط مختلف دنیا در سوریه جمع کردند و گفتند؛ به مرز وارد و به کرمانشاه نزدیک شوید، و از آنجا عبور کنید و کردستان و دیگر شهرهای ایران را بگیرید و این ماجرای انقلاب اسلامی را تمام کنید، چون ما دیگر نمی توانیم صداهای عدالت خواهی و ارزش های الهی را از ایران بشنویم. سرلشکر رضایی گفت: این آخرین فتنه آن ها بوده و بعد هم به زبان و دست آن ها، بدترین کارها، حرف ها و جنایت ها را در منظر عمومی دنیا انجام دادند که یک چهره کثیف و ناراحت کننده از اسلام، در بین 7 میلیارد انسان روی کره زمین درست کنند. آخرش آمدند و این را جلوی ما گذاشتند.

گفتند که حالا با بمب، الله اکبرها خاموش نمی شود، و با این رسانه ها و ماهواره ها هم نمی توانیم کاری کنیم، از جنس خودشان آدم هایی درست کنیم و این ها را بفرستیم. هر چند بخش عظیمی از تکفیری ها از بین رفته اند اما هنوز هم این حیله وجود دارد. وی تاکید کرد؛ گوساله ای سامری درست کرده بودند تا حتی جهان اسلام را به جان همدیگر بیاندازند. شیعه و سنی، و عرب و فارس را روبروی هم قرار دهند. شاید این توطئه که در این 5 تا 6 سال اخیر در جهان اسلام به وجود آمده، پیچیده ترین فتنه و حیله بزرگی است که در طول تاریخ شیطان و جنگ باطل علیه حق رخ داده است. سرلشکر پاسدار محسن رضایی در ادامه با بیان اینکه حقیقت را کسی نمی تواند بپوشاند، گفت: بدترین فتنه را که با زبان فرهنگ به جان فرهنگ و اسلام علیه اسلام آمده بودند.

و این آخرین فتنه هم به لطف پروردگار متعال در حال پایان یافتن است و آخرین نفس هایش را می کشد و به فضل پروردگارمتعال بعد از این فتنه، وحدتی بزرگ در جهان اسلام شکل خواهد گرفت و بار دیگر شفافیت و ضلال بودن و صداقت ملت ایران در تارک قله های جهانی خواهد درخشید.

وی گفت: در این حادثه اخیر همه ما باید شکرگزار ولی امرمان باشیم که با حکمت، شجاعت، درایت و دقت، ملت ایران و جهان اسلام را هدایت، و از ملت های مظلوم عراق، سوریه و یمن حمایت کرد، تا این فتنه بزرگ از بین رفت و معلوم شد؛ فرهنگ ما یک فرهنگ اصیل، پایه دار و قوی است که حتی با بدترین فتنه ها هم کسی نمی تواند علیه اش موضع بگیرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد؛ در بعد تبلیغات از عجایب دیگر دوران ما که هنوز جریان دارد این است که صاحبان سرزمین ها را اشغالگر و اشغاگران را صاحبان سرزمین های دیگران اعلام می کنند...!؟ تبلیغاتی که امروز در فلسطین و علیه فلسطینی ها جاری است، یک عده اشغالگر رفته اند فلسطین را اشغال کرده اند و حالا صحبت از این می کنند که 2 دولت باید در این سرزمین باشد.

اشغالگران اگر بتوانند با ورود به یک کشور مشروعیت پیدا کنند، اساس زندگی در همه دنیا از بین می رود، و نظم سیاسی در دنیا به هم می ریزد. بقیه هم می خواهند همین کار را کرده، و به کشورهای دیگر لشگر کشی کنند و بگویند؛ صاحب اصلی ما هستیم. رضایی تاکید کرد: در روز روشن، تبلیغات دنیا از این حرکت حمایت و پشتیبانی می کند. 70 سال است که این شیوه جریان دارد و در 70 سالی که صهیونیست ها فلسطین را اشغال کرده اند، تمام بلندگو های تبلیغاتی دنیا از آن ها حمایت می کنند. آدم می کشند، انفجار انجام می دهند، بمب می گذارند، قتل عام می کنند، حال آنکه تبلیغات جهانی از آن ها حمایت می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در رابطه با جنگ خود ما نیز، رژیم صدام با هواپیماهای فرانسوی حلبچه را بمباران کرد و صدها زن و مرد شهید و هزاران نفر هم مجروح شدند، چند روز اول چیزی نمی گفتند بعد آمدند خبرنگاران خارجی را آوردیم و با مردم حلبچه مصاحبه کردند، یک عده بهت زده شده بودند. یک عده از این خبرنگاران خارجی گریه می کردند، سپس فیلم تهیه کردند و رفتند، اما در خارج گفتند؛ کاری نکنید تا باعث پیروزی ایران شده و روحیه صدام از دست برود. فیلم ها را جمع، و سپس سانسور کردند. رضایی در ادامه با اشاره به جنگ غزه گفت: از زمین و آسمان به غزه حمله می شد و 500 کودک کشته شدند. تبلیغات دنیا پشت سر اسرائیل بود. امروز هم در یمن چند هزار نفر زن و مرد کشته شده و حتی هواپیماهای سعودی پمپ بنزین ها را بمباران می کنند، تا مردم سوخت نداشته باشند، پل ها و تانکرهای آب را می زنند ولی تبلیغات دنیا پشت سر سعودی ها می رود

 چهره حق را باطل، و چهره باطل را حق نشان می دهند. جنگ تبلیغاتی عجیبی در دنیا به راه افتاده است. وی گفت: در داخل کشور خود ما هم امنیت، استقلال و آزادی ها را نادیده می گیرند و مشکل فقر و بیکاری را به جای اینکه به گردن خودشان بیاندازند، به گردن نظام جمهوری اسلامی می اندازند.

فقر و بیکاری در ایران یا مربوط به تحریم هاست یا مربوط به هواداران تحریم کنندگان ایران یعنی لیبرال ها و تکنوکرات ها. سرلشکر پاسدار محسن رضایی تصریح کرد؛ اگر در ایران بیکاری و تورم و فقر هست، آیا این مربوط به شهداء، رزمندگان، علماء، روحانیت و جمهوری اسلامی است، یا مربوط به تحریم کنندگان و دوستان آن ها در کشور، که در این 40 سال اقتصاد ما عمدتا در دستان همین ها بوده است...؟! وی سپس با بیان اینکه هنوز انقلاب و اسلام وارد اقتصاد در کشور ما نشده است، گفت: کشاورزی، صنعت، خدمات، و بانکداری ما یک نظام سرمایه داری غرب زده است که خود غرب زده ها تاکنون آن را اداره کرده اند و اجازه نداده اند که اسلام و انقلاب وارد آن شود، بعد همین مشکلات را با تبلیغات و فضای مجازی به جمهوری اسلامی نسبت می دهند...!؟ وی گفت: شما اجازه بدهید؛ ایمان و تقوا وارد اداره اقتصاد، صنعت و کشاورزی بشود، آن وقت ببینید که چه اتفاقی می افتد؟!

بیشتر از برد موشک های ما که 2 هزار کیلومتر می رود و هدف ها را دقیق می زند، خودرو سازی، صنعت و کشاورزی ما بیش از موشک سازی ما پیشرفت خواهد کرد، اما با تبلیغات، مشکلاتی را که خودشان عاملش هستند، به گردن جمهوری اسلامی، نظام و نیروهای انقلاب می اندازند.

رضایی افزود: این وضع تبلیغات در خارج و داخل کشور، ماهواره ها، رسانه ها و سایت ها است. بنابراین چرا ما نیاییم روی همان ارزش ها و فرهنگ خودمان محکم تر بایستیم و هر چه به ما حمله بیش تری بشود مسئله را جدی تر بگیرم و پافشاری را روی ارزش ها بیشتر کنیم؟!

محسن رضایی، امروز را روزبازگشت به ارزش های انقلاب دانست و تصریح کرد؛ امروز روز وحدت نیروهای انقلاب است. امروز روز انسجام همه دلسوزان نظام جمهوری اسلامی پیرامون رهبر عزیزمان است. امروز باید ید واحده تشکیل دهیم و روی ارزش هایمان بایستیم. رضایی گفت: عده ای که فکر می کنند ما به دنبال پست و مقام هستیم، کوته نظر هستند. ما دنبال ارزش ها هستیم و پست و مقام ما شهادت و جانبازی است به ما حمله نکنند و بگویند که این نیروهای انقلاب به دنبال پست و ریاست هستند، همه پست ها و ریاست ها مال شما، شهادت و جانبازی را به ما بدهید.

سرلشکر پاسدار محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تاکید کرد: امروز روز بازگشت به ارزش ها و روز جدی گرفتن فرهنگ، اخلاق، برادری، و تقواست. و تنها رمز موفقیت ما در مسئله اقتصاد و تجارت و سیاست خارجی و داخلی همین است که دوباره از ارزش ها و فرهنگ شروع کنیم. این منشاء اصلی انرژی و اقتدار ماست که به فضل پروردگار متعال و زیر سایه رهبر عزیز و فرزانه مان، در سال ها و دهه های آینده باز هم نمایش باشکوهی از پیشرفت های انقلاب اسلامی خواهیم دید. مقصد بعدی سفر سرلشکر رضایی استان ایلام، و شرکت در برنامه‌ خاطره شهداء عملیات میمک است.