جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

یادواره شهدای نوجوان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره شهدای نوجوان کرمانشاه

یادواره شهدا

اولین یادواره شهدای نوجوان استان کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولین و خانواده‌های شهداء، امروز(20 اسفند) در بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، حجت‌الاسلام هادی عسگری  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در این مراسم، گفت: شهدای ما مظلومانه جنگیدند و با دست خالی برابر دشمنی که تا بن دندان مسلح بود و غرب و شرق از آن حمایت می‌کردند، ایستادند.

وی با بیان اینکه شهیدان ما به سلاح "الله اکبر" مجهز بودند، یادآوری کرد: همین امر باعث شد جوانان ما که خدا را داشتند در برابر مواد شیمیایی آلمان، اطلاعات آمریکا و سلاح‌هایی که دنیا در اختیار عراق قرار می‌داد، پیروز شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه معتقد است: جوانان ما با تکیه بر خدا و توانایی‌های خود محسابات دشمن را برهم زدند.

عسگری به نقش رهبری امام خمینی (ره) در دوران جنگ اشاره کرد و ادامه داد: جوانان ما پشت سر امام(ره)ایستادند و پیروز شدند و حالاهریک ستاره راهی برای ما شده‌اند.

وی اظهار کرد: رزمندگان ما لیاقت شهادت را داشتند، سختی‌ها، گرسنگی، تشنگی، زخمی شدن و دوری از خانواده را تحمل کردند و بر اساس نقشه دین پیش رفتند و ائمه و پیامبران را که تقریبا همه آنها شهید شدند را الگو قرار دادند تا پیروز شدند.

به گفته این مسئول اگر شهیدان در آن زمان شرایط حساس کشور را تشخیص نمی‌داند، اکنون ما نیز وضعیتی بهتر از عراق، افغانستان و پاکستان نداشتیم.

عسگری در ادامه به سختی‌های خانواده خصوصا مادران شهدا اشاره کرد و ادامه داد: مادران شهدا از حضرت زینب (ع) الگو گرفتند و حتی اشک نریختند که دشمن سوءاستفاده نکند و امام خمینی (ره) هم اول به آنها تبریک گفت و بعد تسلیت.

وی با تاکید بر اینکه امروز خانواده شهدا باید سر خود را بالا بگیرند و الگوی مردم سوریه، عراق و لبنان باشند، تصریح کرد: ما نیز باید راه آنها را ادامه دهیم و شهدا را الگوی خود قرار دهیم.

خسرو شهیدی معاون فرهنگی و اجتماعی  بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: این اولین یادواره شهدای نوجوان کرمانشاه است که برای شهدای زیر 15 سال برگزار می‌شود.

وی هدف از برپایی این یادواره را قدردانی و گرامیداشت خانواده‌ این شهیدان و همچنین حفظ ارزش‌ها و یاد این شهدا عنوان کرد.

شهیدی افزود: این شهدا رفتند که ما امروز در آرامش و آسایش زندگی کنیم و این آرامش را مدیون خون شهدا هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی  بنیاد شهید کرمانشاه معتقد است: امروزه هم مسئولین و هم خانواده‌های شهدا مسئولیت دارند فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج دهند و با حفظ نامه‌ها و وصیت شهدا، راه آنان را ادامه دهند.

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده شهدای کرمانشاه تجلیل شد.