رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

یادواره پروفسور "شمس وزیریان" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره پروفسور "شمس وزیریان" در کرمانشاه

یادواره پروفسور "شمس وزیریان"در کرمانشاه

یادواره پروفسور شمس وزیریان همزمان با نشست علمی یک روزه "نارسایی مزمن کلیه در کودکان" امروز (20 آبان) در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر سید ابوالحسن سید زاده در این مراسم با اشاره به خدمات پروفسور شمس وزیریان برای این استان و بویژه بیماران و کودکان کلیوی گفت: دکتر شمس وزیریان اصالتا اهل استان خوزستان هستند، اما از سال 1371 به استان کرمانشاه مهاجرت کردند و تا زمان بازنشستگی خدمات خود را در این استان ادامه دادند.

دبیر اجرایی این نشست، پروفسور شمس وزیریان را بنیانگذار بخش نفرولوژی کودکان استان معرفی کرد و افزود: ایشان خدمات بسیاری در این زمینه در استان داشته‌اند و به همین علت این نشست علمی به عنوان یادواره‌ای برای او نامگذاری شده است.

سیدزاده با بیان اینکه این نشست با همکاری انجمن نفرولوژی کودکان ایران برگزار شده است، گفت: با توجه به اینکه نارسایی مزمن کلیه یکی از مسائل و معضلات کودکان است تلاش کردیم تا در سمیناری با حضور اساتید علوم پزشکی کشور این مشکلات و معضلات را در کنار هم بررسی کرده و به بحث بگذاریم. قرار است در این نشست دكتر حسن اتوكش، دکتر نکیسا هومن، دکتر رزیتا حسینی و دکتر شیرین سیاح از اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران، دكتر علی درخشان و دکتر میترا بصیرت‌نیا از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دكتر معصومه محكم استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر نعمت‌اله عطایی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سیدابوالحسن سیدزاده استاد و دکتر محمدرضا توحیدی استادیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه سخنرانی کنند.