سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

یازده طرح صنعتی در حال اجرا در استان کرمانشاه داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

یازده طرح صنعتی در حال اجرا در استان کرمانشاه داریم

یازده طرح صنعتی در حال اجرا در استان کرمانشاه داریم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۱۱ طرح صنعتی در حال اجرا با ظرفیت اشتغالزایی 711 نفر در استان کرمانشاه داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، نعمت الله حقیقی امروز دوشنبه در پنجمین کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه اظهار داشت: در بخش صدور پروانه بهره‌برداری و برش اقتصاد مقاومتی برای امسال هدفگذاری صدور 100 پروانه و نیز اشتغالزایی 2523 نفر را داشتیم همچنین 63 واحد صنعتی راکد ما فعال شد و 1721 نفر هم صاحب شغل شدند.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه بیان کرد: طی 6 ماهه اخیر برای 55 واحد صنعتی پروانه صادر کردیم که سرمایه گذاری 1520 میلیارد ریال را داشت.

وی با اشاره به تحقق 43 درصدی اهداف سازمان صنعت، معدن و تجارت در بخش تجارت استان گفت: هدفگذاری ما برای امسال در مجموع ایجاد اشتغال برای 15 هزار و 163 نفر بود که در 6 ماهه امسال اشتغال 7238 نفر محقق شد.

حقیقی همچنین بیان کرد: امسال 44 طرح کانی غیرفلزی آماده دریافت پروانه بهره برداری شدند. وی افزود: متاسفانه کرمانشاه در بحث حمایت مالی و رونق تولید در بخش صنعت استان سی و دوم است و عقب هستیم. حقیقی با اشاره به وجود 11 طرح صنعتی در حال اجرا با اشتغالزایی 711 نفردر استان کرمانشاه گفت: در بخش تجارت موضوع فرش، بازرگانی و اصناف را داریم و 200 فقره کارت بازرگانی صادر کردیم.

متاسفانه پیمانکاران استان ما از کارگران غیربومی استفاده می کنند معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست خواستار افزایش بودجه برای آموزش فرش شد و اظهار داشت: باید بودجه آموزش فرش بیشتر شود.

رضا رحیمی بیان کرد: متاسفانه پیمانکاران برای پروژه های صنعتی و معدنی در استان ما از کارگر غیربومی استفاده می کنند. رحیمی همچنین اظهار کرد: توسعه رسته آی. سی. تی را مد نظر داریم. الیاسی، نیز در این نشست با بیان اینکه باید سالانه 19 هزار شغل جدید در استان کرمانشاه ایجاد شود گفت: در برنامه ششم نیز سمت و سوی اشتغال باید بیشتر به سمت خدمات باشد.