سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

یکصدو 44 دانش آموز قصرشیرینی راهی سرزمین های نورشدند - نمایش محتوای خبر

 

 

یکصدو 44 دانش آموز قصرشیرینی راهی سرزمین های نورشدند

یکصدو 44 دانش آموز قصرشیرینی راهی سرزمین های نورشدند

یک صدو چهل و چهارتن از دانش آموزان پسر مقطع متوسطه دوم شهرستان قصرشیرین در قالب کاروان راهیان نور روز پنجشنبه راهی مناطق عملیاتی و یادمان های استان کرمانشاه شدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قصرشیرین به خبرنگار ایرنا گفت: این دانش آموزان به مدت 2 روز از مناطق عملیاتی استان کرمانشاه شامل یادمان مطلع الفجر، یادمان مرصاد و همچنین برنامه نمایش رزمی پادگان توحید بازدید می کنند.

سرهنگ پاسدار مرادعلی حسنی، هدف از اعزام کاروان های راهیان نور را آشنایی قشر جوان جامعه با فضای جبهه و جنگ، بازدید از یادمان های عملیاتی، نشر آثار ارزشمند دفاع مقدس و ترویج و ارتقای فرهنگ روحیه ایثار و شهادت ذکر کرد. وی اضافه کرد: اعزام کاروان های راهیان نور بهترین راه برای ترویج فرهنگ ایثار و روحیه شهادت طلبی در جامعه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قصرشیرین گفت: در مدت حضور دانش آموزان در یادمان های مناطق عملیاتی، برنامه های مختلفی شامل برگزاری کلاس های فرهنگی، اجرای ادعیه و ترویج فرهنگ نماز و اهتمام به آموختن قرآن و احکام برای شرکت کنندگان اجرا می شود. آیین بدرقه کاروان راهیان نور دانش آموزی با حضور جمعی از مسوولان محلی شهرستان قصرشیرین برگزار شد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت، سه هزار و 600 دانش آموز دارد که در 48 مدرسه شهری و روستایی و 6 مدرسه عشایری در قالب 176 کلاس درس زیرنظر 400 مربی مشغول به تحصیلند.