رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

یک سوم بارندگی نرمال استان در 3 روز اتفاق افتاد - نمایش محتوای خبر

 

 

یک سوم بارندگی نرمال استان در 3 روز اتفاق افتاد

یک سوم بارندگی نرمال استان در3 روز اتفاق افتاد

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: خوشبختانه طی سه روز 147 میلیمتر بارندگی در استان اتفاق افتاد که این میزان یک سوم بارندگی نرمال استان طی یک سال است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس مجتبی نیک کردار در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور استاندار و معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور تشکیل شد، با اشاره به بارندگی های چند روز گذشته در استان افزود:هر چند این بارندگی با خسارت هایی به تاسیسات زیربنایی و زیرساخت های کشاورزی و راه سازی و ... همراه بود، اما خوشبختانه در مجموع طی سه روز بارندگی در استان 147 میلیمتر بارندگی در استان به ثبت رسید که این میزان یک سوم بارش های نرمال استان در یک سال است.

وی بیشترین میزان بارندگی را مربوط به  کرندغرب با 232 میلیمتر و کمترین آن را مربوط به شهرستان قصرشیرین با 77 میلیمتر عنوان کرد و گفت: میزان بارندگی درکرندغرب با 500 درصد افزایش نسبت به نرمال همراه بود و همین مقدار در شهرستان قصرشیرین نیز نسبت به نرمال 267 درصد افزایش نشان می دهد.

 نیک کردار در ادامه به میزان خسارت ناشی از بارندگی های اخیر در استان اشاره کرد و گفت: هر چند این بارندگی از لحاظ منابع آبی برای استان بسیار نیاز بود، اما در مجموع 159 میلیارد تومان خسارت به تاسیسات زیربنایی و ... استان خسارت وارد کرد که پیش بینی می شود با توجه به حجم خسارت ها این میزان به 200 میلیارد تومان هم برسد.

وی گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی همه امکانات و تجهیزات را برای مقابله با این موضوع بسیج کردیم و خوشبختانه در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفت و همه دستگاه ها و ادارات ذیربط پای کار بودند.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: همچنین در خصوص وقوع سیل در استان ایلام از سوی وزارت کشور، استان کرمانشاه به عنوان استان معین انتخاب شد و علیرغم اینکه استان کرمانشاه درگیر مشکلات و مسائل بارندگی بود، اما اقدامات قابل توجهی در کمک رسانی به استان ایلام صورت گرفت.