سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

یک صد و سی و پنج 135 "معتاد" در کرمانشاه جان باختند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک صد و سی و پنج 135 "معتاد" در کرمانشاه جان باختند

روند افزایش مرگ و میر معتادان ادامه دارد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از جان باختن 135 معتاد طی سال جاری در استان خبر داد.

علی شمشیری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: امسال 135 معتاد در سطح استان فوت کردند که از این تعداد 117 نفر مرد و 18 نفر زن بودند.

وی تصریح کرد: این تعداد نسبت به سال گذشته با فوت 106 نفر، رشد 27 درصدی داشته است. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با تاکید بر روند افزایشی مرگ و میر معتادان در استان، گفت: متاسفانه با افزایش مصرف مواد صنعتی و از طرفی مصرف ترکیبی مواد و نیز افزایش ناخالصی مواد مخدر، روند افزایش مرگ و میر معتادان در سالهای آتی ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: مواد سنتی برای از پا انداختن فرد معتاد زمان طولانی می‌طلبید، اما مواد صنعتی در مدت زمان کوتاهتری می‌تواند یک فرد معتاد را از پا درآورد. شمشیری افزود: از طرف دیگر ناخالصی مواد مخدر نیز افزایش یافته که همین امر مرگ و میر معتادان را از افزایش می‌دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمارهای گذشته 55 هزار معتاد در استان وجود دارد، گفت: این آمار را قبول نداریم زیرا با واقعیت جامعه منطبق نیست. اخیرا شناسایی جدیدی در این زمینه صورت گرفته که به زودی بر اساس آن آمار جدید معتادان اعلام می‌شود.

شمشیری با بیان اینکه بیش از 90 درصد معتادان را مردان تشکیل می دهند، گفت: همواره بیشتر معتادان را مردان تشکیل می‌دهند که علل مختلفی برای این امر وجود دارد، از جمله اینکه مردان از آزادی بیشتری برخوردار بوده و رفت و آمد در شب و در جمع دوستان بیشتر در میان مردان رواج دارد.

شمشیری افزود: از طرفی زنان دارای حجب و حیای خاصی هستند که شاید در مردان در زمینه مصرف مواد مخدر کمتر باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با هشدار نسبت به روند افزایش زنان معتاد، گفت: متاسفانه با ورود مواد صنعتی و تبلیغ این مواد به ویژه در آرایشگاه ها جهت لاغری و زیبایی در سالهای اخیر موجب شده زنان نیز گرایش به سمت مصرف این مواد پیدا کنند.