رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

یک میلیون و 100 هزار نفر از مردم استان عضو تعاونی‌ها هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک میلیون و 100 هزار نفر از مردم استان عضو تعاونی‌ها هستند

یک میلیون و 100 هزار نفر از مردم استان عضو تعاونی‌هاهستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از عضویت یک میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت استان در تعاونی‌ها خبر داد.

داود یاوری به مناسبت هفته تعاون(13 تا 19 شهریور) در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به وضعیت تعاونی‌های استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 2809 تعاونی با اشتغال بیش از 38 هزار نفر در 14 گرایش اصلی شامل صنعتی، معدنی، کشاورزی، اعتبار، مسکن و عمران، مصرف و ... در استان فعال هستند.

وی همچنین از عضویت یک میلیون و 100 هزار نفر در تعاونی‌های استان خبر داد. به گفته یاوری بیشترین اشتغال تعاونی‌های استان مربوط به حوزه صنعت است.

وی در ادامه با اشاره به نگاه مثبت رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید به بخش تعاون، گفت: در دو سال اخیر 377 واحد جدید تعاونی با عضویت 8930 نفر و اشتغالزایی 4711 نفر با سرمایه ثبتی بیش از 22 هزار میلیون ریال در استان تشکیل شده و 67 تعاونی متقاضی تسهیلات نیز موفق به دریافت تسهیلات و اشتغالزایی برای 1514 نفر شده‌اند.

یاوری افزود: در حوزه صادرات نیز تعاونی‌های مرزنشین استان طی دو سال گذشته 77 میلیون دلار انواع محصولات را به کشورهای همسایه بخصوص عراق صادر کرده‌اند که موجب ورود ارز به کشور شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه به وجود 368 تعاونی فعال بانوان با اشتغالزایی 3525 نفر در استان نیز اشاره کرد

وی همچنین با اشاره به تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در سنقروکلیایی و سرپل ذهاب به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان و هدایت منابع مردمی به بخش تولید و بسترسازی برای حضور بخش تعاونی در فعالیت‌های اقتصادی، گفت: تشکیل دو تعاونی توسعه و عمران شهرستانی دیگر نیز در روانسر و دالاهو در دست اقدام است و تشکیل تعاونی در شهرستان صحنه نیز جهت ثبت ارسال شده است

یاوری در ادامه گفت: مردم باید بپذیرند که توسعه و تحول در اقتصاد زمانی محقق خواهد شد که مردم در کنار دولت قرار گیرند و اقتصاد بخش خصوصی را عینیت بخشند. تاریخ کشورهای توسعه یافته نیز نشان می‌دهد هر کجا اقتصاد مردم‌محور بوده، دولت با فراغ بال بیشتری به برنامه‌ریزی پرداخته و موفق‌تر عمل کرده است.