رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

"اگزمای پوستی" مهمترین آسیب پوست هنگام خانه تکانی - نمایش محتوای خبر

 

 

"اگزمای پوستی" مهمترین آسیب پوست هنگام خانه تکانی

یک متخصص پوست گفت: افرادی که قصد خانه‌تکانی دارند در معرض اگزمای پوستی قرار دارند و باید بیشتر مراقب پوست خود باشند.

دکتر حسین کاووسی در آستانه خانه‌تکانی‌های نوروز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اگزماي پوستي را یکی از مهمترین عوارض پوستی ناشی از خانه تکانی‌های غیراصولی برشمرد و افزود: تماس پوست با شوینده‌ها زمینه ایجاد حساسیت‌ها و اگزمای پوستی را در افراد بوجود می آورد.

وی با اشاره به اینکه شست و شوي غيراستاندارد و قرار دادن پوست در معرض مواد شوينده و حساسيت زا باعث بروز اگزمای پوستی در افراد می‌شود، اظهار کرد: افراد باید به منظور جلوگیری از بروز مشکلات پوستی از حداقل میزان شوینده‌ها استفاده کنند.

این متخصص پوست احتمال ابتلا به عفونت های قارچی را حین خانه تکانی و گردگیری بالا دانست و افزود: استفاده از دستکش حین خانه تکانی به منظور قرار نگرفتن پوست در معرض گرد و غبار و ابتلا به عفونت‌ها اهمیت دارد.

کاووسی ادامه داد: ايجاد حساسيت‌هاي پوستي به دليل تماس بيشتر پوست با آنتي ژن‌های موجود در هوا و همچنين در موارد نادری ايجاد قارچهاي پوستي از عوارض شست و شوي نادرست است.

کاووسی افزود: افراد باید هنگام استفاده از شوینده‌ها و گردگیری حتما دستکش بپوشند تا دست آنها کمترین تماس پوستی را با این مواد داشته باشد. این متخصص پوست گفت: عدم رعایت موازین بهداشتی و شست‌و‌شوی غیراستاندارد در زمان خانه تکانی می‌تواند مشکلات و عوارض پوستی را در افراد در پی داشته باشد.

کاووسی استفاده سه تا چهار بار در روز از نرم‌کننده‌ها و چرب کننده‌ها را به افراد در حین خانه تکانی توصیه کرد و افزود: این اقدام از بروز خشکی پوست و نهایتا اگزما در افراد جلوگیری می‌کند.