سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

"بازی" کودکان را آماده زندگی می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

"بازی" کودکان را آماده زندگی می‌کند

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از برگزاری دوره آموزشی "بازی و نقش آن در پرورش جنبه های رشد" برای مسئولین مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا موزونی با اشاره به آغاز برگزاری این دوره آموزشی دو روزه از امروز(26 بهمن) اظهار کرد: این دوره با هدف افزایش توان علمی مسئولین مراکز کانون برگزار خواهد شد و امیدواریم نقش مهمی در ارتقای سطح مهارتی مسئولان و مربیان مراکز کانون‌ پرورش فکری داشته باشد.

موزونی با تاکید بر اینکه توانمندسازی مربیان در مراکز کانون تاثیر قابل توجهی در افزایش بهره وری فرهنگی دارد، افزود: این اداره کل همیشه از برگزاری دوره های آموزشی حمایت ویژه ای دارد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه ادامه داد: ضرورت افزایش بنیه علمی و ارتقای اطلاعات شغلی مربیان از مباحث جدی در برگزاری دوره های آموزشی کانون استان کرمانشاه است.

موزونی سپس با اشاره به نقش بازی در شکل گیری شخصیت کودکان، گفت: بازی می تواند نقش مهمی در جامعه پذیری کودکان داشته باشد، زیرا در جریان بازی کودکان و نوجوانان در موقعیت های مختلف قرار گرفته و از این طریق تجربه حضور در موقعیت های مختلف را پیدا می‌کنند.

موزونی افزود: بازی کودکان و نوجوانان را برای حضور موفق در آینده آماده کرده و به آنها شیوه برخورد با مسائل و مشکلات زندگی را می‌آموزد.

موزونی در ادامه بازی را روشی مناسب برای کسب مهارت های اجتماعی در کودکان و نوجوانان برشمرد و افزود: بازی در افزایش هوش کودکان اثرگذار است.

این مسئول فرهنگی با اشاره به تاثیر بازی در تقویت پیوندهای عاطفی، اظهار کرد: بازی با کودکان و نوجوانان می تواند نقش مهمی در انتقال عواطف به آنها داشته باشد.

موزونی گفت: انتخاب بازی‌های هدف دار می‌تواند در پرورش استعدادها و خلاقیت کودکان و نوجوانان اثرگذار باشد.

وی بر لزوم برنامه ریزی در راستای ارتقای دانش مربیان کانون نسبت به بازیها و به ویژه بازی های هدف دار تاکید کرد. دوره آموزشی «بازی و نقش آن در پرورش جنبه های رشد» با حضور نزدیک به ۴۰ نفر از مسؤولین مراکز کانون، طی روزهای 26 و 27 بهمن در محل مجتمع فرهنگی و هنری «آفرینش» کرمانشاه برگزار می‌شود.