رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

"خاک" اجناس مغازه‌های کرمانشاه را "دست دوم" می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

"خاک" اجناس مغازه‌های کرمانشاه را "دست دوم" می‌کند

"خاک" اجناس مغازه‌های کرمانشاه را "دست دوم" میکند

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از وضعیت بد اصناف و بازاریان کرمانشاه به دلیل وقوع پدیده گرد و غبار یاد کرد و گفت: خاک اجناس موجود در مغازه‌های کرمانشاه را " دست دوم" می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عبدالرضا مصری در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور که امروز (اول آبان) در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، از وضعیت نامناسب اصناف در کرمانشاه یاد کرد و افزود: کرمانشاه واحدهای صنفی زیادی دارد، چون شغل در این شهر نیست و هر کسی دیوار خانه‌اش را خراب و آن را تبدیل به مغازه کرده است.

وی ادامه داد: اکثر این واحدها خرده فروش هستند و درآمد چندانی هم ندارند. به گفته عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، این عادلانه نیست که برای چنین واحدهایی میزان مشخصی مالیات تکلیف شود و مجبور به پرداخت آن باشند.

مصری از آسیب شدید ریزگردها به بازار کرمانشاه نیز یاد کرد و گفت: گرد و خاک به ظاهر یک پدیده زیست محیطی است، اما به اقتصاد و کسب و کار مردم نیز صدمه زده است.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرد و خاک همه اجناس مغازه‌ها را در کرمانشاه دست دوم می‌کند، یادآوری کرد: خاک روی کالاهای مغازه‌ها می‌نشیند و آنها را بدون اینکه استفاده شده باشند، کهنه می‌کند.

وی در ادامه از معضل بیکاری استان هم یاد کرد و افزود: مدال ننگ آور بیکاری برای استانی که مدال افتخار هشت سال جنگ را داشته است، شایسته نیست. عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه جنگ را زمینه ساز خروج سرمایه‌ها از استان کرمانشاه دانست که هنوز هم جایگزین نشده است.

به گفته این نماینده مجلس، این شرایط باعث شده مردم کرمانشاه که قبل از انقلاب رتبه پنجم سپرده پس‌انداز بانکی را داشتند، اکنون به رده‌هایی پایین بیایند.

مصری بیکاری را نیز پیامد دیگر این وضعیت دانست و تاکید کرد: این نرخ بالای بیکاری زیبنده استان و مردمی که هشت سال جنگ را مدیریت کردند، نیست.