سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

"پرویزخان" دوم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

"پرویزخان" دوم شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از ارتقاء جایگاه مرز زمینی «پرویز خان» به رتبه دوم در زمینه حجم ترانزیت ورودی کشور در یازده ماهه امسال خبر داد.

بهمن خسروانی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اقتصادی» ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: مرز «پرویزخان» در یازده ماهه امسال با اختصاص 15 درصد ترانزیت ورودی کشور، بعد از مرز «شهید رجایی» در جایگاه دوم قرار گرفت.

خسروانی تصریح کرد: در یازده ماهه امسال در مجموع هفت میلیون و 106 هزار و 769 تُن حجم کالای ورودی کشور بوده که از این میزان یک میلیون و 35 هزار تن آن از طریق مرز زمینی پرویزخان وارد کشور شده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: پس از مرز «شهید رجایی»، مرزهای «پرویزخان»، «بازرگان» و «شهید باهنر» به ترتیب با اختصاص 15، 13 و هشت درصد حجم ترانزیت ورودی کشور به خود به عنوان فعالترین مرزهای کشور در امر واردات کالا به شمار می‌روند.

خسروانی افزود: در مجموع 73 درصد حجم ترانزیت کل کشور به چهار مرز شهید رجایی، پرویزخان، بازرگان و شهید باهنر اختصاص دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مسیر پرویزخان به بندر امام(ره) با ترانزیت یک ملیون و 34 هزار تن کالا پرترددترین مسیر و بیشترین حجم تردد کالا را طی یازده ماهه امسال داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه یادآور شد: عمده‌ترین کالاهای عبوری مازوت، نفتا و انواع پنبه می‌باشد که مازوت با 878 هزار و 217 تُن بیشترین میزان ترانزیت ورودی کالا را به خود اختصاص داده است.