رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

"گل‌آلود کردن" خودرو؛ ممنوع - نمایش محتوای خبر

 

 

"گل‌آلود کردن" خودرو؛ ممنوع

"گل‌آلود کردن" خودرو؛ممنوع

معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه گل آلودکردن خودرو در ماه محرم را ممنوع اعلام کرد و گفت: با شعارنویسی‌های سخیف هم به طور جد برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ محمدرضا آمویی، امروز (12 مهر) در جمع خبرنگاران با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، به فلسفه عزاداری برای امام حسین(ع) در این ماه اشاره کرد و افزود: هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر و احیای سیره پیامبر اسلام(ص) بود.

آمویی تصریح کرد: سقوط اخلاقی در میان قشری از جامعه، همچون یک بیماری مسری به سایر بخش‌های اجتماعی نفوذ پیدا می‌کند و فراگیر می‌شود، لذا ماه محرم فرصتی بسیار ارزشمند برای آمر به معروف و ناهی از منکر شدن است که به رستگاری جامعه ختم خواهد شد.

وی افزود: ماه محرم به دنبال ايجاد وفاق و همدلی در جامعه است و با توجه به شکاف بين نسلی ايجاد شده، بايد از اين ظرفيت عظيم برای جذب جوانان و پر کردن اين خلاء استفاده کرد.

معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: عده‌ای چهره امر به معروف و نهی از منکر را خشن تصور می‌کنند و این در حالیست که این فریضه تاکید بر نظارت همگانی و مبتنی بر محبت و دلسوزی و هدایت افراد دارد. معاون اجتماعی انتظامی استان گفت: دشمنان اسلام سعی دارند با کمرنگ کردن فرهنگ امر به معروف در جامعه اسلامی، پایه‌های دینی و انسانی مسلمانان را از بین ببرند و بنابراین در مجالس عزاداری امام حسین(ع) به عنوان مدارس ارزش‌های دینی باید بیش از پیش به احیا و آموزش این فریضه واجب و همگانی پرداخته شود.

وی خاطرنشان ساخت: عزاداری امام حسین(ع) در حقیقت عزت اسلام و مسلمین را نشان می‌دهد و نباید به شیوه‌های غیردینی و سبک‌های ناپسند برگزار شود.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با فرا رسیدن ایام محرم برخی رانندگان با شعارهای متفاوت و بعضاً با نقش و نگارهای خاص، خودروی خود را مزین می‌کنند که متأسفانه در این میان جملاتی به چشم می‌خورد که بی‌حرمتی و هتاکی به ارزش‌ها را به دنبال دارد. آمویی با بیان اینکه پلیس با شعارنويسی‌های سخيف برخورد خواهد کرد، گفت: گل‌مالی خودرو در میان جوانان امروزی دیگر هیچ شباهتی با سنت و رسوم گذشتگان ندارد و دل عزاداران واقعی امام حسین(ع) را به درد می‌آورد.

وی متذکر شد: زنجیرزنی بانوان در هیات‌های مذهبی ممنوع بوده و رعايت عفاف و حجاب نيز در مراسم عزاداری ضرورری است، لذا انتظار داریم بانوان ما این موارد را مدنظر قرار دهند. معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه نصب شمايل و تمثال ائمه اطهار(ع) در سطح استان را هم ممنوع اعلام کرد و گفت: شأن و منزلت معصومين(ع) بالاتر از اين است که به تصوير کشيده شوند.

آمویی خواستار همکاری لازم هيات‌های مذهبی با عوامل انتظامی و پليس راهور شد تا به یاری خدا، مراسم امسال با شکوهتر از سال‌های قبل برگزار شود.

وی در پایان تاکید کرد: سپری کردن ماه محرم بدون کسب معرفت از جمله زیان‌های بزرگی است که می‌تواند افراد را از درک معنویات باز دارد، پس چه خوب است جوانان و نوجوانان ما در این ماه عزا، عزادار واقعی باشند و با بهره‌مندی از وقایع عاشورا، خود را در برابر بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مصون کنند.