سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

"گمرک" کرمانشاه تا پایان سال به خارج از شهر منتقل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

"گمرک" کرمانشاه تا پایان سال به خارج از شهر منتقل می‌شود

"گمرک" کرمانشاه تا پایان سال به خارج از شهر منتقل میشود

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از انتقال گمرک کرمانشاه به خارج از شهر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، خلیل حیدری در نشست خبری امروز (10 شهریورماه) با بیان اینکه گمرک هم اکنون در پنج نقطه مرزی استان مستقر است، گفت: در حال حاضر در مرز پرویزخان و خسروی و نیز در سه بازارچه رسمی سومار و شوشمی و شیخ صله گمرک مستقر است.

وی افزود: علاوه بر این مرز هوایی کرمانشاه را هم داریم و دو گمرک شهری هم در کرمانشاه و پاوه مستقر است. حیدری با اشاره به صادرات دو میلیارد و 867 میلیون دلاری از مرزهای استان در سال گذشته، گفت: سهم کرمانشاه از این میزان صادرات به لحاظ وزنی 59 درصد و به لحاظ ارزشی 66 درصد است.

مدیرکل گمرک استان کرمانشاه از کاهش صادرات به عراق در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه شرایط فعلی کشور عراق موجب شده تا قدری از صادرات ما به این کشور کم شود.

وی افزود: در سال جاری دو میلیون و 353 تن کالا از طریق مرزهای استان به کشور عراق صادر شده است که ارزش آن 854 میلیون دلار است.

حیدری مهم ترین دستاور گمرک را طی سالهای اخیر "گمرک دیجیتالی" عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تمام فرآیندها و رو ش‌های گمرک از طریق الکترونیکی انجام می‌شود.

وی افزود: این دستاورد زیرشاخه‌هایی از جمله صدور پروانه الکترونیکی، کیف پول الکترونیکی، دور اظهاری واردات و صادرات و ترانزیت و طرح کارشناس مجازی دارد.

حیدری در ادامه به وضعیت نابسامان گمرک پرویزخان در سالهای گذشته اشاره کرد و افزود: خوشبختانه استاندار کرمانشاه خوب این مشکلات را تشخیص داد و مدیریت این مرز را به گمرک واگذار کرد که برنامه‌های خاصی برای آن داریم.

وی افزود: در سال گذشته دستگاه ایکس ری کامیون در این مرز نصب شد که بالغ بر 20 میلیارد تومان هزینه صرف آن شده است و در آینده نزدیک دستگاه ایکس ری هم درقسمت مسافری این پایانه نصب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو دستگاه ایکس ری مسافری نیز در مرز خسروی مستقر است.

مدیرکل گمرک استان کرمانشاه با بیان اینکه استقرار گمرک کرمانشاه در شهر مشکلاتی برای مراجعین به این نهاد ایجاد کرده است، گفت: گمرک کرمانشاه تا پایان سال و یا نهایتا نیمه ابتدای سال آینده به خارج از شهر منتقل می‌شود.