جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

هادی منتظری - موسیقی

 

 

وهار
میر علمدار
مهمان خاک
میر علمدار
زهرا (س) در انتظار است
شهید عشق
آرشیو خبرخوان

نیایش
مناجات
نسیم سوو
عطر گل
گل نوروزی
فصل اقتدار
آرشیو خبرخوان

نیمه شب
ماه رحمت
روایت شکوه
همدم ماه
تب حماسه
عطر مهتاب
آرشیو خبرخوان

دادگاه رسمی است
سرو چهل ساله
فصل انتخاب
کلیپ هفته وحدت
پنجره
دریا دلان
آرشیو خبرخوان

تیتراژ انتهایی قصه های بزبزک
تیتراژ ابتدایی قصه های بزبزک
تیتراژ شادمانه
آرشیو خبرخوان

گفتگو
تا بیکران
چوپی
تا بیکران
هورامان
آرشیو خبرخوان

مژده ای منتظران
شین
یاد خدا
آرشیو خبرخوان

مژده بهار
حماسه ی پر شور انتخابات
سرو چهل ساله
خواننده : بهزاد بختیاری
کلیپ هیوا
سلام کرمانشاه
آرشیو خبرخوان

کنکاش
با هم
شجره طیبه
بهار آمد
تیتراژ خانه مهربانی
تیتراژ انتهایی قصه های بزبزک
آرشیو خبرخوان

هنرمندان موسیقی

« بازگشت

هادی منتظری

هادی منتظری


هادی منتظری

هادی منتظری

استاد هادی منتظری که از نوازندگان و مدرسین بنام کمانچه در ایران است در سال 1334 در کرمانشاه در خانواده ای هنردوست به دنیا آمد . هادی منتظری از سن 10 سالگی نزد نوازنده چیره دست ویلن و کمانچه استاد مرآتی رفته و سالها از تعلیمات بی دریغانه استاد بهره جست.ایشان در گروه فرهنگ و هنر کرمانشاه به سرپرستی استاد مرآتی به نوازندگی ویلن و کمانچه پرداخت.

بعد از اتمام تحصیلات متوسطه در رشته ادبی وارد دانشکده موسیقی هنرهای زیبای دانشگاه تهران گردید و موسیقی علمی و عملی را نزد اساتیدی چون زنده یاد استاد علی اصغر بهاری، استاد نور علی برومند ،شادروان استاد جواد معروفی، دکتر داریوش صفوت ،زنده یاد محمد رضا لطفی،استاد جلال ذوالفنون،و جواب آواز را نزد استاد محمد رضا شجریان فرا گرفت و پایه خود را در موسیقی توسط این بزرگان محکم کرد. ساز تخصصی ایشان کمانچه می باشد و با تمام وجود برای پیشبرد این ساز می کوشد و از هر امکانی برای رسیدن به هدفش که همانا احیای شخصیت والای کمانچه می باشد بهره می جوید . ایشان کارمند رسمی مرکز سرود و موسیقی صدا و سیما میباشد.

هادی منتظری از بنیان گذاران گروه شیدا بوده و با گروه مذکور به سرپرستی استاد محمد رضا لطفی برنامه ها و کنسرت های زیادی را از سال1356 به بعد اجرا نموده است. از جمله آثاری که با همکاری ایشان با گروه شیدا ضبط گردید می توان کاست بیاد عارف قزوینی با آواز استاد شجریان ، یاواره سید حسین طاهرزاده با صدای صدیق و کنسرت سپیده را نام برد. که در سال 1358 با صدای استاد شجریان ضبط گردید.

وی با صدا و سیمای تهران به عنوان نوازنده و آهنگساز همکاری دارد و مدرس بسیار توانا  است و شاگردان زیادی را تربیت نموده .

استاد منتظری با گروه های مختلفی همکاری داشته از قبیل:گروه شیدا و عارف به سرپرستی پرویز مشکاتیان و محمد رضا لطفی . ایشان برای شناساندن موسیقی ایرانی به همراه گروه های مختلف و هنرمندان بنام به کشورهای خارجي سفر نموده و همچنین با گروه بیدل به سرپرستی جلال ذوالفنون به خوانندگی سید حسام الدین سراج کنسرت های متعددی را در کرمانشاه ، تهران و اصفهان اجرا نموده است. استاد هادی منتظری هم اکنون در تهران اقامت دارد و به تدریس ساز کمانچه مشغول است . ایشان همچنین یکی از اعضای شورای شعر و موسیقی مرکز سرود و موسیقی صدا و سیما می باشد .


خبرخوان آرشیو

نظرات مخاطبان